Jokić ne može sam, očajan start Nagetsa

Košarka 20. okt 202207:40 0 komentara
Alex Goodlett/Getty Images

Nikola Jokić pružio je solidnu partiju u prvom meču nove NBA sezone, ali njegovi Denver Nagetsi poraženi su neočekivano lako na gostovanju protiv Juta Džeza 123:102.

Srpski as je utakmicu završio sa 27 poena uz sjajan šut iz igre (12 od 17) i bio je najefikasniji akter duela u Juti. Upisao je i četiri skoka i šest asistencija, ali osim Gordona koji je stigao do dabl dabl učinka (22 poena i 10 skokova) nije imao više raspoloženih saigrača.

Ključni problem Denvera bila je očajna odbrana u prvom poluvremenu. Primili su čak 75 poena i na pauzu su otišli sa 22 poena minusa (75:53).

U nastavku je to izgledalo nešto bolje. Poenima Jokića na pet i po minuta pre kraja meča čak su smanjili na sedam razlike (105:98) i delovalo je da će biti uzbuljiva završnica.

Međutim, Džezeri su pogodili dve vezane trojke preko Geja i Bizlija i vrlo brzo otkolonili sve dileme što se tiče pobednika.

U ekipi Jute Sekston je brojao do 20 poena, Markanen je upisao 17, Gej 16, a nekadašnji član Nagetsa Bizli 15 poena.

Denver u narednom meču u noći između petka i subote gostuje aktuelnim šampionima Golden Stejt Voriorsima.