Jokić dominirao, pa se povredio, šou Marjanovića i Dončića

Košarka 27. okt. 202109:44
Nikola Jokić
Izvor: REUTERS / Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports

Denver Nagetsi pretrpeli su drugi uzastopni poraz, pošto su izgubili od ekipe Juta Džeza 122:110. Srpski košarkaš Nikola Jokić je zbog povrede kolena meč završio dva minuta pre kraja prvog poluvremena

Centar Nagetsa povredio se krajem druge deonice posle sudara sa Rudijem Goberom. MVP je tada napustio teren i nije se vraćao u igru.

„Nisam još imao priliku da pričam sa trenerima, ali izgleda da nije ništa ozbiljno“, rekao je trener Majk Meloun posle utakmice.

Jokić je za 15 minuta na terenu zabeležio 24 poena (8-9 iz igre, 3-3 za tri), uz po 6 skokova i asistencija.

Za Denver je Vil Barton do kraja upisao 21 poen (9-16 iz igre), dok je Aron Gordon imao 20 (9-13 iz igre).

Na drugoj strani najbolji je bio Rudi Gober sa 23 poena (7-8 iz igre) i 16 skokova. Donovan Mičel je dodao 22 (9-20 iz igre, 1-9 za tri).

Džezeri su do trijumfa došli zahvaljujući odličnoj igru u poslednjoj deonici. Do tada su Nagetsi uspevali da drže priključak, ali su u poslednjih 12 minuta nadigrani.

Juta je bez poraza u tri odigrana meča, dok je Denver pretrpeo drugi poraz u dva dana i sada ima skor 2-2.

Dalas Maveriksi su ostvarili drugu uzastopnu pobedu pošto su savladali Hjuston Rokitse 116:106.

Bio je to prvi meč koji je Džejson Kid vodio na domaćem terenu, zbog čega je svih 15 igrača dobilo priliku. Među njima se našao i Boban Marjanović, koji je odigrao prvu utakmicu u sezoni – srpski centar je meč završio sa 11 poena.

„Boban je bio odličan. Promenio je situaciju na terenu u našu korist“, rekao je Kid.

„Neću često moći da igram sa svih 15 momaka. Ali ovo je bila lepa prilika. Svi su se borili za pobedu i ostvarili su je“.

Luka Dončić bio je najbolji u dresu Maveriksa sa 26 poena (10-25 iz igre, 1-6 za tri), 14 skokova i 7 asistencija. Boban Marjanović je za devet minuta upisao 11 poena (5-5 iz igre) i 4 skoka.

Na drugoj strani Erik Gordon je ubacio 22 poena (7-11 iz igre, 3-5 za tri), Kristijan Vud je imao 16 poena (6-16 iz igre) i 17 skokova.

Dalas ima skor od dve pobede i poraza. Hjustonu je ovo bila četvrta utakmica i treći poraz.

Golden Stejt je zabeležio četvrtu pobedu u sezoni pošto je u gostima savladao Oklahoma Siti Tandere 106:98.

Bila je Oklahoma mnogo bolji tim u prve dve četvrtine, pa je na poluvremenu vodila sa 59:48. Ipak, situacija se u nastavku značajno promenila. Počeli su da pogađaju Voriorsi, pa su krajem treće deonice došli do preokreta (81:76). U poslednjih 12 minuta je Golden Stejt potpuno kontrolisao situaciju i na kraju je došao do novog trijumfa.

Ekipa Stiva Kera postala je tek druga u istoriji NBA koja je zabeležila četiri pobede na startu sezone, pošto je u sva četiri meča zaostajala na poluvremenu. Isto su učinili još Klipersi u sezoni 1985/86.

U pobedničkom timu najbolji je bio Stef Kari sa 23 poena (6-14 iz igre, 4-9 za tri), Endrju Vigins je ubacio 21 (9-17 iz igre, 0-5 za tri). Nemanja Bjelica je na terenu proveo sedam i po minuta i za to vreme je zabeležio 2 poena i 2 skoka.

Na drugoj strani Šaj Aleksander je imao 30 poena (11-19 iz igre), Džeremaja Robinson je dodao 12 (5-8 iz igre). Aleksej Pokuševski je za 18 i po minuta na terenu upisao 9 poena (3-7 iz igre), uz 4 skoka.

Golden Stejt zna samo za pobede u prva četiri meča. Oklahoma je doživela četvrti poraz.