Jokić dominirao, ali nije imao podršku u derbiju Zapada

Košarka 05. dec 202200:14 0 komentara
Reuters/ Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Košarkaši Denvera upisali su drugi uzastopni poraz uprkos još jednom odličnom izdanju Nikole Jokića.

Nju Oreleans je u derbiju Zapadne konferencije NBA lige na svom terenu savladao Nagetse 121:106 i nakon četvrtog uzastopnog trijumfa drugi je na tabeli sa učinkom 15-8. Gosti iz Kolorada imaju 14-9.

Denver je predvođen raspoloženim Jokićem u finišu prve četvrtine imao 14 poena prednosti (30:16), ali su se Pelikansi brzo vratili i do odlaska na odmor viđena je odlična košarka i egal utakmica.

Gosti su na poluvremenu imali minimalnu prednost (60:59), a Jokić je već na kontu imao 21 poen, 9 skokova, 5 asistencija i 2 ukradene lopte.

Nagetsi su bolje počeli i treću deonicu, došli su do plus 8 (67:59), međutim, usledio je period mnogo bolje igre domaće ekipe tako da su Pelikansi preokrenuli i prvi put došli do dvocifrene prednosti 87:77. Pokušala je ekipa Majka Melouna da sredi svoje redove, ali povratka nije bilo.

Nju Orleans je u poslednjoj deonici dominirao, a utakmicu karijere odigrao je Hose Alvarado. Dvadesetčetvorogodišnji bek iz Portorika, koji 2021. nije izabran na draftu, zabeležio je rekordna 38 poena (8/11 za tri) za 27 minuta, Tajon Vilijamson je dodao 25 uz 6 skokova i 4 asistencije, a Jonas Valančijunas 13.

Jokić je meč završio sa 32 poena (13/19 iz igre, 1/4 za tri, 5/9 slobodna bacanja), 16 skokova, 8 asistencija, 2 ukradene i 4 izgubljene lopte i blokadom za 37 minuta. Aron Gordon je zabeležio 19, Džamal Marej 18, a Brus Braun 13 poena.