Jokić 24+11+7 u porazu, Janis i Vučević opet fantastični

Nikola Jokić
Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

U noći između četvrtka i petka na programu je bilo šest utakmica NBA šampionata, a Vašington Vizardsi su upisali šestu pobedu u poslednjih sedam mečeva na gostovanju Denver Nagetsima, za koje je dobro igrao srpski centar Nikola Jokić. Grčki rerpezentativac Janis Adetokumbo nastavio je sa sjajnim partijama u posednje vreme, a njegovi Milvoki Baksi savladali su Nju Orleans Pelikanse, u čijim redovima je ponovo briljirao Zajon Vilijamson.

Vašington (12-18) je slavio protiv Denvera rezultatom 112:110 i nastavio svoj beg sa dna Istoka, vrativši se pobedama posle neuspeha protiv Klipersa u prethodnom meču. Duel u Koloradu bio je interesantan, pun preokreta, a Nagetsi su imali i prednost u poslednjoj četvrtini, ali u finišu nisu iskoristili svoje šanse. U poslednjim sekundama meča Fakundo Kampaco nije uspeo da pogodi trojku iz teške pozicije za pobedu Denvera, koji sada ima skor 17-15 i osmi je na Zapadu.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić utakmicu je završio 24 poena (9/18 iz igre, 3/3 slobodna bacanja), 11 skokova, 7 asistencija, 2 blokade i po jednom izgubljenom i ukradenom loptom za 37 minuta na parketu. Dobro je kod domaćih igrao i Džamal Marej, koji je duel završio sa 34 poena (12/23 iz igre), Majkl Porter Junior ubacio je 18 (7/13 iz igre), dok je Monte Moris dodao 12, a ostali igrači Maka Melouna su podbacili.

U timu iz prestonice ponovo je najefikasniji bio Ol-star starter Bredli Bil sa 33 poena (10/19 iz igre, 11/11 penali), 20 je dodao Japanac Rui Hačimura, a Rasel Vestbruk je imao tripl-dabl – 16 poena (6/17 iz igre) i po 10 skokova i asistencija.

Filadelfija Seventisiksersi (22-11) su kod kuće bili bolji od Dalas Meveriksa (15-16) sa 111:97 i zadržali najbolji skor u Istočnoj konferenciji. Najbolji kod domaćina bio je centar Žoel Embid sa 23 poena (5/20 iz igre, 11/12 penali), a imao je i 9 skokova i 4 asistencije. Set Kari i Ben Simons dodali su po 15 poena, dok je Dvajt Hauard imao 14.

U ekipi Rika Karlajla srpski centar Boban Marjanović učestvovao je sa 7 poena (3/11 iz igre) i 12 skokova za 17 minuta na parketu. Luka Dončić imao je 19 poena (6/13 iz igre), 3 skoka i 4 asistencije.

Bruklin Netsi (22-12) nastavljaju sa sjajnim partijama od dolaska Džejmsa Hardena – protiv Orlando Medžika (13-20) su na svom terenu ostvarili osmu uzastopnu pobedu ubedljivim rezultatom 129:92. Najbolji u ekipi Stiva Neša bio je Kajri Irving – imao je 27 poena (11/18 iz igre), 5 skokova i 9 asistencija, a Džejms Harden ostvario je 20 poena (7/16 iz igre), 9 skokova i 7 asistencija. U redovima gostiju sa Floride ponovo je sjajan bio crnogorski centar Nikola Vučević sa 28 poena (12/23 iz igre), 12 skokova i 2 asistencije, ali nije imao podršku saigrača – Džejms Enis dodao je 15 poena.

Njujork Niksi (16-17) su imali sjajno šutersko veče protiv Sakramento Kingsa (12-20) i slavili 140:121. Ajzea Kvikli ubacio je 25 poena, Alek Burks 24, a Džulijus Rendl 21 za ekipu Toma Tibodoa, dok je u timu Luka Voltona bolji od ostalih bio Dieron Foks sa 29 poena i 11 asistencija. Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica nije bio u sastavu „Kraljeva“.

Memfis Grizlis (14-14) su u Tenesiju sa 122:94 savladali Los Anđeles Kliperse (23-11) i naneli im treći poraz u prethodnih pet utakmica. Najbolji kod pobednika bio je Tajus Džons sa 20 poena, dok je Dilon Bruks dodao 19, a Kavaj Lenard je u protivničkoj ekipi imao 17 poena (6/14 iz igre), 5 skokova i 7 asistencija dok je Pol Džordž dodao 13. Hrvatski centar Ivica Zubac imao je 7 poena i 6 skokova za poraženu ekipu.

Milvoki Baksi su kao domaćini rezultatom 129:125 bili bolji od Nju Orleans Pelikansa i stigli do skora 20-13 četvrtom uzastopnom pobedom. Ponovo je izvanredan bio aktuelni MVP lige Janis Adetokumbo, koji je duel završio sa 38 poena (14/27 iz igre, 8/10 penali), 10 skokova i 4 asistencije, dok je Kris Midlton ubacio 31 poen. Kod Pelikansa, koji sada imaju 14 pobeda i 18 poraza, najefikasniji je bio Zajon Vilijamson sa 34 poena (15/26 iz igre), 8 skokova i 6 asistencija, dok je Brendon Ingram dodao 23 poena.

Filadelfija Seventisiksers – Dalas Meveriks 111:97
Bruklin Nets – Orlando Medžik 129:92
Njujork Niks – Sakramento Kings 140:121
Memfis Grizlis – Los Anđeles Klipers 122:94
Denver Nagets – Vašington Vizards 110:112
Milvoki Baks – Nju Orleans Pelikans 129:125