I dalje teroriše protivnike: Denver slavio u Mineapolisu

Košarka 14. maj. 202109:321 komentar
Nikola Jokić
Izvor: REUTERS / David Berding-USA TODAY Sports

Košarkaši Denver Nagetsa nastavljaju borbu za što bolju poziciju predstart doigravanja u NBA šampionatu, a najzaslužniji za dobre igre tima iz Kolorada svakako je srpski centar Nikola Jokić. U pobedi nad Minesota Timbervulvsima u noći između četvrtka i petka po srednjoevropskom vremenu „Zlatno grumenje“ je slavilo u gostima protiv Minesota Timbervulvsa rezultatom 114:113.

Jokić je utakmicu završio sa 31 poenom (14/21 iz igre, 3/3 slobodna bacanja), 14 skokova (6 u napadu), 4 asistencije, po jednu ukradenu loptu i blokadu i dve izgubljene lopte za nešto više od 32 minuta na parketu. Reprezentativac Srbije na tajn način je dodatno istakao svoju kandidaturu za dobijanje nagrade za najvrednijeg igrača regularne sezone u NBA, a prema mnogim relevantnim izvorima Somboradc je prvi favorit za prestižno priznanje.

Jokić je podršku imao u Eronu Gordonu i Markusu Hauardu, koji su postigli po 15 poena, Slovenac Vlatko Čačanar je dobro iskoristio minute ubacivši 14 (5/7 iz igre), a po 12 su dodali bekovi Fakundo Kampaco i Ostin Rivers.

U poraženom timu ruki Entoni Edvards ponovo je bio odličan sa 29 poena (8/16 iz igre, 9/12 penali), a 20 je dodao odlični centar Karl-Entoni Tauns (6/18 iz igre), koji je imao i 11 skokova. Dianđelo Rasel imao je 17 poena, a Naz Rid 10.

Denver je vodio od starta utakmice predvođen odličnom Jokićevom igrom, a u poslednjoj četvrtini je „ubacio u višu“ brzinu i lako pobedio protivnika.

Za Denver je ovo bila druga pobeda na gostovanjima u nizu, a protiv Detroita, tima sa drugim najlošijim skorom u ligi, pokušaće da dođu do treće zaredom. Nagetsi su pobedili u sedam od poslednjih deset mečeva i sada su samo jednu utakmicu iza Klipersa, koji su na trećoj poziciji Zapadne konferencije. Treće mesto bi im donelo mogućnost da do finala konferencije izbegnu prvoplasiranog.

Minesota je 13. i ima teoretske šanse da se plasira u plej-in, ali je to veoma teško ostvarivo.