Gudurić se povredio, Fener pokvario planove Bajernu

Košarka 04. apr 202222:15 > 22:31 1 komentar
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Poznati su svi učesnici plej-ofa Evrolige, ali se i dalje ne zna redosled na tabeli, pa samim tim ni parovi četvrtfinala. Veliku priliku da dođe do sedmog mesta i izbegne Barselonu propustila je ekipa Bajern Minhena, koja je gostovala Fenerbahčeu u Istanbulu. Tim Aleksandra Đorđevića, koji odranije nema šanse da se plasira u doigravanje, slavio je rezultatom 81:76 u „Ulker sports areni“. Duel je obeležila i povreda srpskog beka Marka Gudurića, koji je posle osam poena na parketu morao da napusti igru.

Bajern je posle ovog poraza, četvrtog u poslednjih pet kola, na skoru 13-13, a sedmi je Monako sa 14-13. Fenerbahče je došao do pobede u EL posle niza od šest poraza i sada je na 10-16.

*Vajt: Kao timu nam je rečeno da ne diramo zastavu

Domaćin je vodio u prvom poluvremenu, imao je i 15 poena razlike, ali Bajern dolazi do preokreta u trećoj deonici posle serije 15:0. Ipak, Đorđevićeva ekipa vraća prednost u finišu postigli su dvojica najraspoloženijih – Henri i Veseli.

Najbolji kod pobednika bili su Pjerija Henri sa 22 poena, 4 skoka i 8 asistencija i Jan Veseli, koji je ubacio 21 poen (9/11 iz igre), imao 10 skokova i 4 asistencije. Dajšon Pjer dodao je 10 poena. Marko Gudurić je igrao devet minuta, nije postigao poene, ali je zbog povrede skočnog zgloba morao da ode u svlačionicu i nije se vraćao. Do povrede je došlo u situaciji kada nije bio u kontaktu sa rivalima ili saigračima.

U Trinkijerijevoj ekipi Ogastin Rubit ubacio je 13 poena, imao je i 5 skokova, a pratio ga je Darun Hilijard sa 13 poena. U Bajernu su nastupila dvojica srpskih reprezentativaca – Vladimir Lučić i Ognjen Jaramaz postigli su po 7 poena.

Sve utakmice Evrolige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.