Sjajna odbrana i odlična četvrta četvrtina dovoljni za drugu pobedu Zvezde

Košarka 13. okt 202120:47 > 21:06 1 komentar
Nikola Kalinić

Košarkaši Crvene zvezde došli su do druge pobede u novoj sezoni Evrolige pošto su u „Štark areni“ rezultatom 73:61 savladali litvanski Žalgiris u prilično tvrdoj utakmici, koju su prelomili tek u finišu.

Bio je ovo drugi trijumf za ekipu Dejana Radonjića u Evroligi, drugi zaredom posle prošlonedeljne pobede u Tel Avivu protiv Makabija. Žalgiris, koji je nedavno preuzeo Jure Zdovc, ima tri poraza na otvaranju takmičenja.

Najefikasniji u beogradskom timu bio je Nikola Kalinić sa 15 poena (6/11 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije. Veliki doprinos dao je i Ognjen Dobrić koji je imao 13 poena (5/12 iz igre, 1/6 za tri poena), a odličan je, naročito u drugom poluvremenu, bio Luka Mitrović sa 12 poena (4/5 iz igre, 4/5 penali), 7 skokova i 2 asistencije.

Nejt Volters je imao 11 poena (5/11 iz igre), 6 skokova i 7 asistencija, Dejan Davidovac je dodao 7 poena.

U ekipiu Žalrigirsa Džoš Nibo je bio najbolji sa 14 poena (6/8 iz igre) i 10 skokova, ali je bio prilično neprimetan u drugom poluvremenu. Podršku je imao u Lekavičijusu i Gifaju, koji su ubacili po 11 poena, a Tajler Kavano, koji je u finišu držao Žalgiris u igri, imao je 8 poena i 4 skoka.

Meč je bio veoma neizvestan, ali je beogradski tim tokom najvećeg dela utakmice imao vođstvo. Ono je naraslo do dvocifene razlike tek u finišu, a najzaslužnija za pobedu domaćih je odlična odbrana ekipe Dejana Radonjića.

Prvo poluvreme bilo je prilično neefikasno, Zvezda je igrala izuzetno u defanzivi, ali u napadu nisu mogli da realizuju neke izgledne pozicije, a timovi su se smenjivali u vođstvu. Žalgiris je imao dve serije od po 7:0, ali je posle 20 minuta Zvezda imala vođstvo od dva poena.

U nastavku je srpski šampion bio efikasniji, prvo se u trećoj četvrtini razigrao Nikola Kalinić, a ubrzo je dobio podršku i u Luki Mitroviću. Žalgiris je u poslednjem kvartalu stao, odlična odbrana je Zvezdi donela neke brze poene, a Kalinić i Mitrović su odbili napad gostiju, koji su preko Kavanoa pretili da dostignu razliku.

U narednom kolu crveno-beli će u petak gostovati CSKA u Moskvi, dok će ekipa koju vodi Jure Zdovc putovati u Pirej na meč sa Olimpijakosom. Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

TOK MEČA mogli ste da pratite na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.