Evropski prvak izgubio i četvrti put, Micićevih 17 poena, Real silan protiv PAO

Košarka 15. okt 202123:06 > 23:13 1 komentar
Džerijan Grent
2021 Euroleaue Basketball

U poslednjem meču četvrtog kola Evrolige košarkaši Olimpije u Milanu su savladali aktuelnog evropskog prvaka Anadolu Efes rezultatom 75:71 i tako naneli četvrti poraz istanbulskom timu na otvaranju sezone.

Evroliga:

Ekipa Ergina Atamana je u velikoj rezultatskoj krizi sa uvodna četiri poraza (Real, CSKA, Asvel, Armani), dok je tim Etorea Mesine jedini neporaženi posle četiri kola uz Barselonu.

Najbolji u pobedničkom timu bio je iskusni plejmejker Malkolm Dilejni sa 16 poena (6/11 iz igre) i 5 asistencija, a Devon Hol je uz 13 poena (5/8 iz igre) imao i 4 skoka. Šavon Šilds je dodao 12 poena i 4 skoka, a Luiđi Datome je ubacio 11.

U poraženom timu ponovo je najefikasniji bio aktuelni MVP i MVP F4 Vasilije Micić. Srpski plejmejker je na parketu proveo više od 36 minuta, a iz igre je bio prilično neprecizan – ubacio je tek 5 od 17 pokušaja, dok je sa linije penala pogodio svih pet šuteva. Imao je Micić još 3 skoka i 5 asistencija, ali i 4 izgubljene lopte. Srpski centar Filip Petrušev igrao je skoro 21 minut, imao 10 poena (3/5 iz igre) i 5 skokova.

U Atamanovoj ekipi „dvocifreni“ su još bili Šejn Larkin sa 13 poena (5/10 iz igre) i 8 skokova i Adrijan Moerman sa 12 poena i 5 skokova.

Efes je bio bolji tim u prvom poluvremenu, imao je u drugoj četvrtini vođstvo od devet poena, ali je Mesinin tim nastavku kompletirao potpuni preokret i u poslednje dve deonice nije ispuštao vođstvo.

U narednom kolu Armani će dočekati Asvel, dok će Efes igrati kod kuće protiv Uniksa, a u međuvremenu ih u turskom prvenstvu očekuje derbi protiv Fenerbahčea. Sve utakmice Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

Daleko bolje od Efesa sezonu je otvorio još jedan od pretendenata na najviši plasman u EL – madridski Real. Ekipa Pabla Lasa slavila je u domaćem „Vizink centru“ protiv Panatinaikosa rezultatom 88:65.

Najefikasniji u redovima Reala u više nego ubedljivoj pobedi bio je centar Valter Tavares sa 17 poena i skokova, Alberto Abalde dodao je 16, Geršon Jabusele je upisao 14, a Vensan Poarije dodao je 10 poena uz 7 skokova.

U ekipi iz Atine bek Deril Mejkon je zabeležio 18 poena, dok je centar Papajanis imao 12 poena i 6 skookva. Srpski reprezentativac Nemanja Nedović nije imao svoje veče – na terenu je za 16 minuta ubacio 3 poena (1/3 iz igre).

Real sada ima skor 3-1 i u narednoj rundi dočekuje Fenerbahče, dok je PAO na 1-3, a sledeći protivnik biće im Makabi u Tel Avivu.