EL: Bajern i Olimpija došli do 1:1

Košarka 21. apr 202222:50
Izvor: ABA/Partizan NIS

Košarkaši minhenskog Bajerna slavili su u drugom meču plej-ofa Evrolige na gostovanju protiv Barselone 90:75 i izjednačio u seriji na 1:1. To su učinili i košarkaši Olimpije, koji su slavili u drugom meču četvrtfinalne serije Evrolige u Milanu protiv aktuelnog šampiona Evrope Anadolu Efes 73:66.

Velika pobeda pulena Andree Trinkijerija. Ne samo što je samo po sebi neverovatno dostignuće pobediti Barselonu, pa još u gostima, već je napravljen brejk i sada Bajern ima istorijsku šansu da sa dve pobede na svom terenu izbori prvi fajnal for.

Doktorski je bundesligaš dobio utakmicu protiv velikog favorita. Na poluvremenu Bajern je imao +13. Barselona je na početku treće četvrtine serijom 10-5 najavila potencijalni povratak, ali to su Nemci sprečili i do kraja četvrtine uspeli da minimalizuju štetu. Taj period su izgubili samo 21:19, a to je bila i jedina izgubljena četvrtina. Velika pobeda Bajerna.

Kod pobednika Tomas je bio najbolji sa 25 poena uz sedam skokova. Jaramaz je zabeležio 11, a Lučić pet poena uz četiri skoka. Na drugoj strani Laprovitola i Mirotić zabeležili su po 16 poena.

Naredni meč u Minhenu igra se u sredu, a dan kasnije na programu je i četvrta utakmica, takođe u Bavarskoj.

Meč pun preokreta u Milanu. Videlo se da su obe ekipe svesne da bi ovaj susret mogao da prelomi seriju. Da je istanbulski tim slavio, poveo bi 2:0 i imao bi dve šanse na svom terenu da dođe do jedne pobede i fajnal fora. Ovako, i dalje Efes ima prednost, ali mora da bude nepogrešiv u naredna dva meča, ako želi da o fajnal foru odlučuje na svom parketu.

Ekipe su se u prvom poluvremenu smenjivale u vođstvu, ali sa neznatnom razlikom. Prvu osetniju prednost stekla je milanska ekipa kada je došla do +10 krajem treće deonice – 53:43.

A onda serija 9-0 turskog tima, koji je u poslednji kvartal ušao sa -1. Da je momentum na strani Anadolu Efesa moglo je da se vidi u prvih sedam minuta četvrtine, kada je došao šampion Evrope do 63:59.

Tu kraj preokretima nije bio. Seriju je napravila Olimpija i to u paklenom finišu. Napravili su 14-3 i na kraju došli do velike pobede.

Kod pobednika najbolji je bio Sem Šilds sa 21 poenom i osam skokova. Na drugoj strani Šejn Larkin sa 19 i Vasilije Micić sa 18 poena ovog puta nisu bili dovoljni za pobedu.

Naredna dva meča igraju se u Istanbulu. Prvi je na programu u utorak, a drugi u četvrtak.