Dončić zna kako u završnici, porazi Netsa i Vučevića

Košarka 23. jan 202109:38 0 komentara
Luka Dončić
Daniel Dunn-USA TODAY Sports

Dalas Meveriksi su savladali San Antonio Sparse 122:117 u noći između petka i subote uz odličnu partiju Luke Dončića. Trijumfovao je i Klivlend i to protiv "svemoćnih" Bruklin Netsa, a poraz je i to posle produžetka doživeo Orlando. Bolja od ekipe Nikole Vučevića je bila Indijana.

Dalas je igrao veoma dobro tokom većeg dela utakmice protiv San Antonija. Bilo je i 16 razlike tokom treće četvrtine da bi Sparsi uspeli da uhvate ritam tek u završnici. Serijom 13:2 su skoro izbrisali zaostatak i bio je samo poen prednosti za Mevse na minut do kraja.

Ipak tada odgovornost preuzima Luka Dončić koji je najpre pogodio za dva poena, a u sledećoj akciji on asistira za Dželena Brunsona koji je pogodio trojku i time overio trijumf. Mevsi su tako pokazali da predvođeni Dončićem mogu dobro da odigraju u završnici i da prelome meč kad je gusto.

Luka je meč završio sa 36 poena, 11 asistencija, a skok mu je falio za tripl-dabl. Boban Marjanović je presedeo meč na klupi. Demar Derozan je imao 29 poena kod Sparsa.

Klivlend je napravio iznenađenje savladavši Bruklin Netse 125:113, pokazavši ovoj ekipi da još mnogo mora da radi. Doduše u ovoj utakmici Netsi nisu imali svoju veliku trojku Harden, Irving, Durent, jer je Durent bio na oporavku. Kajri je meč završio sa 38 poena, dok je heroj Kavsa opet bio Kolin Sekston sa 25 poena.

Indijana je slavila protiv Orlanda posle produžetka 120:118. Meč je konstantno bio u egalu tako da je i zaslužio produžetak. Pred kraj 48. minuta odlično je igrao Terens Ros koji je imao pet važnih poena, a priliku da već tada donese pobedu svojoj ekipi propustio je promašajem na 29 sekundi do kraja Nikola Vučević. Izgubljenu loptu je imao i Eron Gordon posle tog promašaja, pa je Indijana izjednačila pogotkom Sabonisa.

U produžetku je Orlando opet bolje „stajao“ na semaforu i posle pogotka Vučevića na početku poslednjeg minuta bilo je 117:114. Ipak Pejsersi su se približili da bi posle promašaja Evana Furnijea za tri, Malolm Brogdon ubacio trojku na tri sekunde do kraja čime je i postavio konačan rezultat.

Brogdon je meč završio sa 23 poena, Furnije je ubacio 26, a Vućević je imao 24 uz 12 skokova.

Toronto je savladao Majami 101:81 u utakmici u kojoj je dominirao od početka, a Majamijev najveći problem je bio šut iz igre i šut za tri 7/31. Kendrik Nan je bio najbolji kod Hita sa 22 poena, a Goran Dragić je ubacio 13. Normaln Pauel je imao 23 poena kod Reptorsa.

Filadelfija je u derbiju Istoka bila bolja od Bostona 122:110 zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini. Džoel embid je iao čak 38 poena, dok je kod Seltiksa Džejlen Braun uzalud spakovao čak 42.

Hjuston je bio bolji od Detroita 103:102, a posebno je u ovoj utakmici briljirao Erik Gordon u završnici. On je duel završio sa 20 poena, a Džerami Grent je kod Pistonsa imao 21.

Čikago je bio ubedljiv protiv Šarlota 123:110 uz 25 poena Zeka Lavina, a Gordon Hejvord je za Hornetse ubacio 34.