Dončić u pravi čas, poraz Bogdanovih Hoksa

Košarka 29. okt 202110:29
Luka Dončić
Izvor: Kevork Djansezian/Getty Images

Dalas Meveriksi su dobili San Antonio Sparse u noći između četvrtka i petka, a odlučujući su bili koševi Luke Dončića u poslednjoj četvrtini. Atlanta Hoksi su izgubili od Vašingtona uz solidnu igru Bogdana Bogdanovića.

U pobedi Dalasa nad Sparsima 104:99 Dončić je ubacio 25 poena, a deset je spakovao u poslednjoj četvrtini.

Meč je inače bio prepun serija i uspona i padova obe ekipe da bi asistencijom Luke za Dvajta Pauvela Dalas poveo i krenuo u odlučujući niz. Jedna trojka Dončića. A tri i po minuta do kraja donela je 11 poena prednosti Dalasu.

SofaScore

Boban Marjanović je ovaj meč propustio zbog povrede leđa, a Džejlen Branson je ubacio 19 za Mevse. Dedžonte Marej je imao 23 poena i deset skokova za poražene Sparse

Bogdan Bogdanović
Kevin C. Cox/Getty Images

Vašington je bio bolji od Atlante 122:111 uz odličnu igru Bredlija Bila. On je imao 27 poena, a Montrezl Herel je doao 25.

Vizardsi su prepuni samopouzdanja i tako su stigli do 20 ponea prednosti u drugom poluvremenu, da bi se Hoksi vratili na pet poena u četvrtoj četvrrini. Ipak uz dva zakucavanja Herela i Bila Vizardsi su završili posao protiv Hoksa.

Kod Atlante je Džon Kolins briljirao sa 28 poena, Kem Rediš je dodao 20, a Bogdan Bogdanović 14 uz šut iz igre 6/11. Tre Jang je imao 13 asistencija i 15 poena.

Nemanja Bjelica
Guliver Image/AP Photo/Jeff Chiu

Nemanja Bjelica je igrao 14 minuta u porazu Golden Stejta od Memfisa 104:101, a ubacio je četiri poena.

Stef Kari je dominirao u Voriorsima jer je ubacio 36 poena. To nije bilo dovoljno da se izbegne poraz u produžetku 104:101.

Grizlisi su tek u poslednjoj četvrtini uspeli da stignu protivnika i da izbore produžetak. Bilo je 98:98 na kraju 48. minuta, a iza toga je Golden Stejt ostao na svega tri poena u dodatnih pet minuta. Briljirao je ponovo Dža Morant koji je ubacio 30 poena, uz sedam skokova i šut iz igre 11/22.