Đorđević vratio titulu Virtusu posle 20 godina

Košarka 11. jun 202121:02 > 22:15 8 komentara
KK Partizan NIS

Košarkaši Virtusa iz Bolonje pobedili su Olimpiju iz Milana u četvrtom meču finala plej-ofa 73:62 i maksimalnim rezultatom 4-0 osvojili italijansku titulu. Miloš Teodosić proglašen je za najkorisnijeg igrača finalne serije.

Ekipa trenera Aleksandra Đorđevića vratila je krunu u najkošarkaškiji grad na Apeninima posle punih 20 godina. Virtus je 16. put u istoriji osvojio šampionsku krunu i drugi je na večnoj listi, odmah iza Olimpije koja ima 28 titula. Vareze je treći sa deset trofeja.

Virtus je sjajno odigrao celu finalnu seriju, a četvrti duel prelomio je u drugom poluvremenu spektakularnom odbranom. Domaći su u drugih 20 minuta primili samo 19 poena (osam u trećoj i 11 u četvrtoj).

Olimpija je na poluvremenu imala dva poena prednosti (43:41), ali u nastvaku utakmice Đorđevićev tim je ‘spustio zid’ pod svojim košem, konačno je proradio i Marko Belineli, i Milanezima nije bilo spasa.

Belineli je bio najefikasniji sa 15 poena, Kajl Vims je dodao 14, Miloš Tedosić 10 (1/3 za dva, 1/4 za tri, 5/6 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 6 asistencija za 16 minuta, Alehandro Pajola 8, uz 5 skokova i 4 asistencije, dok je Stefan Marković upisao 7 poena (2/4 za dva, 1/4 za tri), 4 skoka i asistenciju za 18 minuta.

U poraženoj ekipi Ševon Šild je zabeležiop 16 poena, Kevin Panter 11, a Kajl Hajns i Luiđi Datome 10. Vladimir Micov se za 15 minuta nije upisao u strelce (0/1 za dva, 0/1 za tri), a imao je 2 skoka i asistenciju.

Đorđević je posle tri srebrne medalje sa reprezentacijom Srbije (OI, SP i EP), trofeja FIBA Lige šampiona, grčkog i nemačkog kupa osvojio prvu nacionalnu titulu u karijeri.