Debi Gordona sa 13 poena, Jokić 15+10, Hoksi bez šanse

Košarka 29. mar 202110:33 0 komentara
Eron Gordon, Bogdan Bogdanović
AP Photo/Joe Mahoney

Denver Nagetsi su savladali Atlanta Hokse 126:102 u meču u noći između nedelje i ponedeljka. U preostala dva meča su Lejkersi dobili Orlando Medžik 96:93, dok je Portland bio bolji od Toronta 122:117.

U prvoj utakmici za Denver Gordon je odigrao 21 minut, a bivši igrač Orlando Medžika je mogao da uživa u odličnoj igri Denvera. Hoksi jesu bolje otvorili utakmicu, ali su odigrali veoma lošu drugu četvrtinu posebno u fazi odbrane. Taj deo meča je Denver dobio 14 razlike, da bi u drugom poluvremenu samo nastavio da dominira. Nagetsi su početkom četvrte četvrtine napravili 25 poena prednosti i razlika više nije bila manja od 20 poena.

Džamajkl Grin je bio najefikasniji kod Nagetsa sa 20 poena, Džamal Marej je ubacio 17, a Nikol Jokić 16 uz deset skokova i osam asistencija. Eron Gordon je za 21 minut imao 13 poena i šut iz igre 6/9, a on je bio i starter na svom debiju.

Kod Atlante je Tre Jang imao 21 poen, dok je Bogdan Bogdanović počeo meč kao starter ali je zabeležio devet poena uz šut iz igre 4/9.

Denverov rival iz divizije Portland je slavio u Tampi protiv Toronto Reptorasa 122:117. Blejzersi su napravili fantastičnu treću četvrtinu u kojoj su ostavili Reptorse na svega deset poena i na taj način su napravili razliku koja je ispostaviće se bila dovoljna da dobiju meč. U toj trećoj četvrtini su Reptorsi šutirali 4/22 iz igre imali su i pet izgubljenih lopti.

Toronto se ipak nije predavao i napravio je seriju kojom su se domaći vratili na minus jedan na dva i po minuta do kraja i umalo je čitava sjajna treća četvrtina Blejzersa pala u vodu. Tada je Si Sžej Mekolum odgovorio pogotkom uz faul i tako je tim Portalnda ipak obezbedio trijumf.

Mekolum je meč završio sa 23 poena, Demijan Lilard je dodao 22, a Jusuf Nurkić je kao starter imao deset. Kod Toronta je Paskal Sijakam bio najbolji sa 26 poena.

Lejkersi su preživeli još jedan meč bez Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa jer su dobili Orlando kod kuće 96:93. Imao je Orlando vođstvo na sedam minuta do kraja, da bi Lejkersi uspeli da vrate kontrolu rezultata serijom 12-1. U njoj su dominirali Denis Šruder i Kajl Kuzma koji su imali po pet poena u toj seriji. Orlando je imao tri poena zaostatka u poslednjem posedu, a šut za produžetak je promašio Oto Porter iako je imao potpuno otvoren pogled ka košu.

Šruder je ovu utakmicu završio sa 24 poena, dok je Kajl Kuzma dodao 21 uz 11 skokova. Dvejn Bejkon je imao 26 poena za Orlando koji je nedavno trejdovao tri najbolja igrača Nikolu Vučevića, Evana Furnijea i Erona Gordona. Ovaj meč je Medžik igrao bez Terensa Rosa koji je povređen.