Dalas uzvratio Sansima, Dončić na asistenciju od tripl-dabla

Košarka 07. maj 202208:23 0 komentara
Luka Dončić, Kris Pol
Joe Camporeale-USA TODAY Sports via Guliver

Dalas Maveriksi slavili su u trećoj utakmici protiv Finiks Sansa i pobedu upisali rezultatom 103:94. Maveriksi su tako smanjili zaostatak u seriji na 2:1. Prvu pobedu u seriji upisala je i Filadelfija koja je rezultatom 99:79 savladala Majami.

Finiks je dobro otvorio meč i stekao početnu prednost, ali to nije dugo trajalo. Kada je Dalas u prvoj četvrtini preuzeo vođstvo ni jednog momenta više nije dozvolio rivalu da se primakne.

Prednost domaćina samo je rasla kako je meč odmicao pa je Dalas upisao lagodnu pobedu.

Džalen Brunson bio je najefikasniji u pobedničkom timu sa 28 poena, ali je Luka Dončić bio ključni faktor utakmice. Slovenac je postigao 26 poena uz 13 skokova i na to dodao devet asistencija. Bulok je pratio sa 15 poena, Fini-Smit i Kleber dodali su po 14.

U Finiksu je Krauder bio najbolji sa 19 poena i sedam skokova, Buker je upisao poen manje, Ajton je imao dabl-dabl sa 16 poena i 11 uhvaćenih lopti dok su Bridžis i Pol dali po 12 poena.

Četvrti meč na programu je u noći između subote i nedelje, Dalas će ponovo biti domaćin.

Domaći teren je iskoristila i Filadelfija koja je pobedom 99:79 smanjila zaostatak u odnosu na Majami u seriji takođe na 2:1.

Slično kao i Dalas, i Filadelfija je nakon početnog vođstva Majamija u prvoj četvrtini preuzela kontrolu nad utakmicom i nakon toga nije ispuštala vođstvo.

Deni Grin i Tajris Maksi su predvodili 76-erse sa po 21 poenom. Embid je dodao 18 poena uz 11 skokova, Džejms Harden je brojao do 17 i na to dodao osam uhvaćenih lopti i šest asistencija.

Majamiju ništa nisu značila 33 poena Džimija Batlera koji je imao i devet skokova. Hero je stao na 14 poena i on je bio jedini sa dvocifrenim učinkom uz Batlera. Adebajo i Strus dodali su po devet poena.

Četvrta utakmica igra se u noći između nedelje i ponedeljka i domaćin je ponovo Filadelfija.