Čudo se nije dogodilo – Efes na Fajnal-foru Evrolige

Košarka 04. maj. 202120:47
Vasilije Micić, Anadolu Efes, Real Madrid
Izvor: Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa u odlučujućem petom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige pobedili su Real Madrid 88:83 i ukupnim rezultatom 3-2 plasirali se na Fajnal-for.

Turski tim nije dozvolio da prvi put u istoriji ekipa koja je gubila 0-2 preokrene i plasira se među četiri najbolja, a u polufinalu će sastati sa moskovskim CSKA, koji je sa 3-0 eliminisao Fenerbahče.

Efes je četvrti put obezbedio plasman na F4, a u reprizi finala iz 2019. pokušaće da se revanširaju Armejcima za poraz u Vitoriji i na korak se približe osvajanju prve šampionske titule.

Večeras su na programu i preostale dve četvrtfinalne majstorice: Olimpija – Bajern (20:45) i Barselona – Zenit (21). Prenosi su na kanalima Sport Kluba.

Završni turnir će biti održan od 29. do 30. maja u Kelnu.

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno, nijedna ekipa nije imala više od šest poena prednosti, a Kraljevski klub je na odmor otišao sa plus 5 (41:36).

Efes je sjajno počeo drugo poluvreme i najviše zahvaljujući raspoloženom Krisu Singltonu serijom 19:3 su preokrenuli i prvi put obezbedili dvocifrenu prednost – 55:44 u 25. minutu.

Ipak, gosti su uzvratili serijom 9:2 i tri minuta kasnije na semaforu je pisalo 57:53 za ekipu Pabla Lasa.

Rezultatska klackalica višena je do kraja meča, ‘pljuštale’ su trojke na obe strane, probudio se Šejn Larkin, na drugoj strani Nikolas Laprovitola je pogađao van linije 6.75 metara…

Ipak, čovek odluke bio je Krunoslav Simon, koji je 39 sekundi pre kraja iz velike udaljenosti pogodio trojku za 83:80. Turska ekipa je u penal završnici došla i do šest poena prednosti (86:80), a poslednje poene sa linije penala za konačnih 88:83 ubacio je Vasilije Micić.

Singlton je bio najefikasniji sa 26 poena (3/3 za tri), uz osam skokova, odlični Micić je dodao 18 (1/2 za dva, 4/8 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz dva skoka, pet asistencija, ukradenu i tri izgubljene lopte za 31 minut, Simon 17, a Larkin 10, uz pet skokova i četiri asistencije.

U poraženoj ekipi Laprovitola je imao 17 poena, Trej Tompkins 12, a Džejsi Kerol i Serhio Ljulj po 10.