Brejk Milvokija, Memfis demolirao Golden Stejt

Košarka 12. maj 202209:13 0 komentara

Milvoki Baksi su dobili peti meč serije 110:107, zahvaljujući sjajnog igri u odbrani u finišu Džrua Holideja i sada vode 3:2 protiv Bostona u polufinalu Istoka. Na Zapadu Memfis je demolirao Golden Stejt 134:95 i sada gubi 3:2 u seriji protiv Ratnika.

Sjajna utakmica viđena je u Bostonu. Domaći Seltiksi su u prve tri trećine kontrolisali dešavanja na terenu. Tejtum i Braun nosili su ih do plus devet uoči poslednje deonice.

#related-news_0

U jednom trenutku na startu poslednje četvrtine prednost je narasla na plus 14 i delovalo je da će Seltiksi doći na pobedu do okončanja serije protiv aktuelnih šampiona.

Međutim, pri rezultatu 105:99 na minut i 40 sekundi pre kraja, trojke pogađaju prvo Adetokumbo, a posle njega i Holidej za potpuni ega. Tejtum je sa penala Boston odveo na plus dva 107:105. U narednom napadu Adetokumbo ubacuje jedno slobodno bacanje. Kada je promašio drugo loptu je u napadu uhvatio Portis i pogodio za 108:107 za Bakse.

U narednom napadu dogodio se odlučujući trenutak. Smart se podigao na šut na osam sekundi pre kraja, a blokirao ga je Holidej. Baksi su došli do lopte, a slobodna bacanja je sigurno realizovao Konaton za konačan skor. Smart je ponovo krenuo u napad, ali mu je Holidej ukrao loptu za veliko slavlje Milvokija.

Adetokumbo je meč završio sa 40 poena, 11 skokova i tri asistencije, a junak Džru Holidej je imao 24 poena,i po osam skokova i asistencija. Portis je upisao 14 poena i 15 skokova.

U redovima Seltiksa najbolji je Tejtum sa 34 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok je Braun dodao 26 poena, osam uhvaćenih lopti i šest uspešnih dodavanja.

Šesta možda i odlučujuća utakmica igra se u noći između petka i subote od 1. 30 časova u Milvokiju.

Iako lišeni usluga najboljeg igrača Dža Moranta, Grizliji su od početka meča nametnuli svoj tempo. Napadački su potpuno uništili Golden Stejt. Već posle prve deonice su imali plus deset, a kada je poluvreme okončano 77:50, bilo je jasno da se serija vraća u San Francisko.

U trećoj četvrtini razlika je u jednom trenutku bila neverovatnih plus 55 (119:64). U poslednjih 12 minuta rezervisti Golden Stejta su uspeli da svedu razliku na „pristojnih“ 39 poena minusa.

U pobedničkom timu Bejn, Džekson i Džons su ubacili svi po 21 poena, a dvocifreni su bili i Bruks (12), Klark (11), Vilijams (11) i Melton (10).

Klej Tompson je bio najefikasniji u redovima Golden Stejta sa 19 poena, Kaminga je dodao 17, dok je prva zvezda ekipe Stef Kari stao na 14. Nemanja Bjelica je odigrao skoro 20 minuta, a srpski as je upisao pet poena, tri skoka i dve asistencije.

Peti meč igraće se u San Francisku u noći između petka i subote u četiri sata.