Bogijeva dominacija: 8 trojki i 32 poena za slavlje Hoksa!

Košarka 11. apr 202121:41 0 komentara
Bogdan Bogdanović
AP Photo/Derick Hingle

Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Šarlot Hornetse na strani u uzbudljivoj završnici rezultatom 105:101, uz fantastičnu partiju Bogdana Bogdanovića koji je poneo epitet junaka utakmice.

U izostanku prve zvezde tima Trea Janga, ali i Danila Galinarija i Džona Kolinsa, srpki reprezentativac je preuzeo ključeve igre Hoksa u svoje ruke. Bogdan je duel u Spektrum centru okončao sa 32 poena, tri asistencije i tri skoka za 40 minuta na parketu.

Posebno je 28-godšinji šuter bio raspoložen van linije 7.24, pošto je ubacio rekordnih osam trojki (8/15 za tri, ukupno 9/21 iz igre).

Veliku podršku imao je u vidu Klinta Kapele sa 20 poena i 15 skokova, dok je Brendon Gudvin dodao 17, pet skokova i osam asistencija.

Na drugoj strani, Majls Bridžis je upisao 23 poena i sedam skokova, Teri Rozir 18 poena, a Devonte Grejam 16 i sedam asistencija.

Atlanta je prvu deonicu odigrala sjajno i stekla 13 poena prednosti (33:20), ali je Šarlot u nastavku prikazao znatno bolju igru. Uspeo je domaći tim da se vrati tokom naredne dve trećine, a zatim serijom 11:2 pobegne na +10 (92:82) početkom odlučujućeg kvartala.

Delovalo je tada da će Hoksi upisati poraz, međutim, usledio je njihov brzi odgovor za ulazak u dramatičan finiš. Tamo su se gosti bolje snašli i na kraju poenima Bogdanovića sa penala rešili sve dileme oko pobednika.

Atlanta ima skor 29-25 i četvrta je na Istoku. Šarlot je šesti sa 27-25.