Bogdan najbolji u pobedi Atlante, Pokuševski ubacio 20 poena

Košarka 03. apr 202109:51 0 komentara
Bogdan Bogdanović
AP Photo/Derick Hingle

Atlanta Hoksi su dobili Nju Orleans Pelikanse 126:103 na gostovanju, dok je Oklahoma ubedljivo poražena od Finiksa. Takođe su pobede u noći između petka i subote ostvarili Lejkersi protiv Sakramenta, Milvoki protiv Portlanda i Juta protiv Čikaga.

Bogdan Bogdanović je ubacio 26 poena u pobedi Atlante nad Pelikanima, dok je Kevin Erter dodao 24 poena, a uz njih dvojicu Hoksi su imali još pet igrača sa dvocifrenim učinkom. Ključna je bila treća četvrtina u ovoj utakmici jer je Atlanta imala samo poen prednost na poluvremenu, a zatim je ubacila 37 poena u trećem periodu. Pelikansi su inače ovu utakmicu igrlali bez četiri startera, a nedosatjali su Zajon Vilijamson i Brendon Ingram.

Inače Bogdan je u ovoj utakmici bio blizu tripl dabla jer je uz 26 poena imao sedam asistencija i sedam skokova, ali i šut za tri 6/11. Kira Luis je bio najbolji kod Nju Orleansa sa 21 poenom.

Oklahoma je naletela na veoma raspoložene Finiks Sanse koji su slavili 140:103. Već posle prve četvrtine koju je Finiks dobio 43:13 je bilo jasno ko dobija utakmicu. Najbolji je bio Devin Buker sa 32 poena, dok je srpski igrač Aleksej Pokuševski ubacio 20 uz šut za tri 4/6.

Lejkersi su u derbiju Kalifornije dobili Sakramento Kingse 115:94, a bio je to još jedan meč u kom nisu igrali Lebron Džejms i Entoni Dejvis. Konstantno su Lejkersi vodili, a ekipu je predvodio Kajl Kuzma koji je dao 30 poena što mu je rekord karijere. Deset poena je spakovao u odlučujućoj četvrtoj četvrtini u kojoj su Lejkersi odbili jedan nalet Kingsa. Kod Sakramenta je Herison Barns ubacio 26 poena.

I Milvoki je bio ubedljiv protiv Portlanda, 127:109. Bio je to meč u kom su Baksi kontrolisali rezultat, a jedino su Blejzersi bili blizu početkom treće četvrtine, koju su odigrali veoma loše defanzivno pa je Milvoki tada narpavio ključnu razliku. U trećem periodu je bilo 37:20. Bio je to duel dvojice najboljih poentera lige, Demijena Lilarda i Janisa Adetokunba. Lilard je ubacio 32 poena, dok je Janis imao čak 47. Šutirao je 18/21 iz igre, a sve što je ubacio ubacio je iz reketa.

Juta je u jednoj od najuzbudljvijih utakmica večeri dobila Bulse 113:106, i tako došla do 21. uzastopne pobede kod kuće. To je i rekord ove franšize koja ima sada skor 37-11. Ključna je bila odbrana Džezera u poslednjoj četvrtini u kojoj su dozvolili svega 10 poena Čikagu u reketu, a do tada su Bulsi dali čak 58. Bulsi su izgubili i šesti uzastopni meč iako je ekipu pojačao Nikola Vučević u trejdu iz Orlanda. Crnogorski košarkaš je meč završio sa 16 poena, a Tadeus Jang je imao 25. Kod Jute je Donovan Mičel imao 26 poena, a Bojan Bogdanović 18.