Bogdan i Hoksi stali u drugom poluvremenu: Niksi pobedili

Košarka 27. maj. 202110:18
Bogdan Bogdanović
Izvor: REUTERS / Brett Davis-USA TODAY Sports

Njujork Niksi savladali su Atlanta Hokse 101:92 i tako izjednačili rezultat u prvoj rundi plej-ofa na 1-1 u pobedama.

Niksi su zabeležili prvu pobedu u plej-ofu najjače lige sveta od 2013. godine. Do nje su došli posle velikog preokreta, koji su joj doneli Derik Rouz i Džulijus Rendl.

Hoksi su bolje počeli meč u ‘Medison Skver Gardenu’, imali su inicijativu, kontrolisali su situaciju na terenu, pa su na poluvremenu vodili 57:44. Imala je Atlanta prednost i tokom većeg dela treće deonice, ali su Niksi pred poslednjih 12 minuta vodili 76:75.

Bilo je tokom sredinom četvrte četvrtine 91:91, ali je onda usledila nova serija Niksa od 10:1, kojom su došli do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Derik Rouz sa 26 poena (9-21 iz igre), Džulijus Rendl je zabeležio 15 poena (5-16 iz igre) i 12 skokova, dok je Redži Bulok upisao 15 poena (5-8 iz igre).

Hoksima nije pomogao ni raspoloženi Tre Jang koji je ubacio 30 poena (11-20 iz igre). Bogdan Bogdanović je meč završio sa 18 poena (8-21 iz igre, 2-13 za tri), od kojih je 14 dao do poluvremena.

Serija se seli u Atlantu, a naredni meč na programu je u subotu.