Atlanta ne može sa Bruklinom, slaba završnica Dalasa

Košarka 11. dec 202109:08 1 komentar
AP Photo/John Bazemore

Atlanta Hoksi nisu uspeli da savladaju Bruklin Netse na svom terenu, a bio je to peti uzastopni meč koji je propustio Bogdan Bogdanović. Dalas Meveriksi su poraženi od Indijane jer su dali samo 13 poena u poslednjoj četvrtini, a u petak su još pobede ostvarili Hornetsi, Lejkersi, Reptorsi, Baksi, Kavalirsi, Pelikansi i Sansi.

Hoksi su pokazali zube protiv razigrani Netsa ali su na kraju izgubili na svom parketu 113:105. Zube je pokazao i mladi Tre Jang koji je u poslednjoj četvrtini ušao u sukob sa Kevinom Durentom. Njih dvojicu su sudije brzo razdvojile i nije bilo ozbiljnijeg konflikta, a obojica su meč završili sa po 31 poenom. Inače Hoksi su imali dobru šansu u ovom meču jer su na tri i po minuta do kraja gubili 103:102, ali je zatim Durent dao šest poena u završnici, dok su pogađali još i Peti Mils i Džejms Harden.

Bruklin je tako došao do 18. pobede u sezoni, a uz osam poraza Netsi drže prvo mesto na Istoku ispred Čikaga i Milvokija. Osim Durenta kod Netsa je bio istaknut Džejms Harden koji je za 41 minut ubacio 20 poena. Kod Atlante je uz Janga Džon Kolins imao 20 poena. Bogdanović nije igrao petu uzastopnu utakmicu zbog povrede skočnog zgloba.

Meveriksi su izgubili od Pejsersa u Indijanapolisu 106:93 zbog činjenice da su u poslednjoj četvrtini dali svega 13 poena. U toj poslednjoj deonici su za sedam i po minuta Mevsi dali samo četiri poena, pa su tako upropastili meč u kom su konstantno bili blizu protivnika. Indijana je inače meč igrala bez trenera Rika Karlajla koji je bio pozitivan na koronavirus. Ekipa se ipak držala plana i Karlajl je slavio iz izolacije trijumf protiv tima kojeg je vodio čak 13 sezona.

Luka Dončić je imao 27 poena kod Dalasa, Kristaps Porzingis 22, dok Boban Marjanović nije ulazio u igru. Keris Levert je ubacio 26 poena, a Domantas Sabonis 24.

Lejkersi nisu imali većih problema protiv Oklahome. Bilo je 116:95 uz 33 poena Lebrona Džejmsa, a ni izostanak Entonija Dejvisa nije bio problem. Centar „jezeraša“ je izostao zbog problema u kolenu leve noge. Ejveri Bredli je uz Džejmsa bio odličan sa 22 poena. Tre Man je imao 19 kod Oklahome, a Aleksej Pokuševski je za 17 minuta ubacio sedam poena.

Boston se ne provodi najbolje na turneji po Zapadu jer je izgubio od Finiksa. Sansi su pobedom 111:90 zadržali deobu prvog mesta sa Voriorsima. Meč su prelomili još u drugoj četvrtini, a na velikom odmoru je bilo 18 razlike za aktuelene vicešampione. Bila je to 20. pobeda Sansa u 21 utakmici, a meč su propustili Devin Buker i Deandre Ejton. Zamenio ih je Džaval Mekgi sa 21 poenom, Džej Krauder i Kemeron Džonson su imali po 16. Džejson Tejtum je za Boston ubacio 24 poena.

Milvoki je dobio Hjuston Roketse teže nego što se očekivalo 123:114. Ceo meč je bio neizvestan, čak je Hjuston vodio u drugoj i početkom četvrte četvrtine, ali je serijom 7-0 u završnici Milvoki zatvorio utakmicu. Kris Midlton je dao pet poena u toj seriji, da bi jedno kucanje Adetokunba dokrajčilo Roketse. Janis je imao 41 poen, Midlton i Bobi Portis po 21, dok je u Hjustonu Gerison Metjus ubacio 23 poena. Roketsi su inače prekinuli ovako niz od sedam uzastopnih trijumfa.

Hornetsi su u izuzetno uzbudljivoj završnici pobedili Sakramento Kingse, a meč je mogao da reši drugačije Dieron Foks. On je pri rezultatu 124:123 za Šarlot stao na liniju za slobodna bacanja kada je na satu pisalo 2,4. Ipak promašio je oba penala iako je prethodno šutirao 8/8 sa linije za slobodna bacanja. Probao je Marvin Begli da ubaci loptu u koš iz odbojke ali je Sakramento ipak poražen. Do tada su Kingsi igrali solidno. Vodili su dvocifrenom razlikom čak dva puta u utakmici, ali su penali Foksa ipak presudili.

Šarlot je inače bio bez pola tima jer su u bezbednosnim protokolima Lamelo Bol, Teri Rozir, Mejson Plamli, Džejlen Mekdenijels i Iš Smit. Falili su i Pi Džej Vošington i Nik Ričards. Džejms Bounajt je iskoristio izostanke kako bi zablistao sa 24 poena, a Majls Bridžis je dodao 23. Dieron Foks je ubacio 31 za Sakramento.

Toronto je dobio ekipu Njujorka 90:87. Iako se činilo da će Reptorsi zatvoriti meč posle vođstva 84:77 u poslednjoj četvrtini, Niksi su se vratili serijom 10-2. Geri Trent je ubacio zatim jednu važnu trojku i Reptorsi su dobrom odbranom sprečili ponovni rezultatski preokret. Trent je imao 24 poena, dok je Fred Vanvlit ubacio 17. Ar Džej Beret i Obi Topin su imali po 19.

Klivlend je ubedljvio dobio Minesotu 123:106 u meču u kom Timbervulvsi niti jednom nisu zapretili Kevsima. Džeret Alen je imao 21 poen, dok je kod Minesote Karl Entoni Tauns ubacio isto toliko. Detroit je bio bez šanse protiv Nju Orleansa 109:93 iako je na poluvremenu utakmica bila u egalu. Ipak Brendon Ingram je prelomio duel sa 26poena, a Trej Lajls je kod Pistonsa ubacio 18.