Aleksej pet poena, hoće li Bjelica ostati u Kingsima?

Košarka 16. jan. 202111:06
Nemanja Bjelica
Izvor: Kyle Terada-USA TODAY Sports

Okalhoma Siti je savladala Čikago 127:125 posle produžetka, dok je Sakramento u noći između petka i subote imao katastrofu protiv Klipersa 138:100. U toj utakmici je Nemanja Bjelica bio sve vreme na klupi, pa je pitanje da li će srpski košarkaš ostati u Kingsima.

Bila je to treća uzastopna utakmica u kojoj Nemanja nije video parket, dok je poslednji meč odigrao 10. januara protiv Portlanda kada je bio 12 minuta u igri. U Kaliforniji se među nekim medijima spekuliše da bi Bjelica mogao da uskoro bude proglašen za višak u Sakramentu.

Klipersi su Kingse u ovoj utakmici rasturili u trećoj četvrtini koju su dobili 37:16. Najefikasniji je bio Kavaj Lenard sa 27 poena, dok je Pol Džordž imao jedan manje. Ivica Zubac je ubacio šest poena za 21 minut. Marvin Begli je za Kingse ubacio 20 poena i bio najefikasniji.

Oklahoma i Čikago su igrali najuzbudljiviji meč večeri koji je otišao u produžetak. Bilo je 118:118 u regularnom delu meča jer je Šai Gildžus Aleksander pogodio penale za izjednačenje. Zek Lavin je promašio trojku za trijumf, a u dodatnih pet minuta je Majk Muskala imao dve važne trojke koje su dale Tanderima važnu prednost. Držao je kako tako Lavin jednom trojkom Bulse u igri, a na kraju je imao i šut za pobedu, ali je promašio trojku uz to da mu je jedan saigrač tada zasmetao da ima lakši šut.

Lavin je utakmicu zavšio sa 35 poena, dok je u Oklahomi Gildžus Aleksander imao 33. Aleksej Pokuševski je ubacio pet poena uz šut iz igre 2/7, a na parketu je bio 12 miunuta.

Juta je bila ubedljiva protiv Atlante 116:92. Sve vreme su Džezeri vodili u ovoj utakmici koju su konačno prelomili u poslednjoj deonici. Donovan Mičel je imao 26 poena kod Jute, a Bojan Bogdanović 17. Kem Rediš je ubacio 20 za Hokse.

Lejkersi su ostvarili 11. pobedu u sezoni i to protiv Nju Orleansa 112:95. Samo su u prvoj četvrtini Lejkersi imali problema sa Pelikanima, a već od poluvremena su dominirali utakmicom. Lebron Džejms je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je Entoni Dejvis dodao 17. Zajon Vilijamson je u Nju Orleansu ubacio 21 poen.