ABA: Zvezda u poslednjoj četvrtini slomila Budućnost u derbiju kola

Košarka 04. okt. 202123:01 > 23:11
Luka Mitrović
Izvor: foto: AdmiralBet ABA League / Dragana Stjepanović

U ponedeljak je u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“ u okviru drugog kola regionalne ABA lige na programu bio derbi – aktuelni prvak Jadrana Crvena zvezda rezultatom 71:63 bila je bolja od podgoričke Budućnosti. Ekipu Dejana Radonjića predvodio je doskorašnji košarkaš crnogorske ekipe – Luka Mitrović.

Zvezda sada ima dve pobede u prva dva kola jer su na otvaranju sezone u ABA bili bolji od Splita, dok će Budućnost posle poraza biti na 1-1 – u prvom kolu tim Aleksandra Džikića porazio je FMP.

ABA liga:

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luka Mitrović sa 19 poena (7/10 iz igre, 5/6 slobodna bacanja), a imao je i 7 skokova, 1 asistenciju i dve ukradene lopte. Po 13 su ubacili su Nikola Kalinić (6 skokova, 4/14 iz igre) i Ognjen Kuzmić (6 skokova, 6/8 iz igre), a po devet su dodali povratnici Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac, koji su start sezone, mečeve sa Splitom i Fenerbahčeom, propustili zbog povreda.

Svoje veče nije imao Nikola Ivanović – doskorašnji plejmejker Budućnosti se za 22 minuta nije upisao u strelce (0/7 iz igre, 3 izgubljene lopte), ali je imao 6 asistencija.

Kod poraženih istakao se Di-Džej Sili sa 19 poena (7/12 iz igre), Vili Rid je imao 15 (6/8 iz igre, 7 skokova), a Vladimir Micov 11 poena (4/10 iz igre).

Crveno-beli su pred oko četiri hiljade navijača igrali prilično dobro u prvom poluvremenu, odbranom su ograničili rivala na lošu realizaciju u napadu, a prednost Radonjićeve ekipe krajem prvog poluvremena iznosila je i +10. Ipak, u trećem kvartalu napada Zvezde je potpuno stao, Beograđani su u trećoj deonici ubacili svega osam poena i Podgoričani su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od dva poena.

Ipak, u poslednjoj četvrtini su se razigrali Luka Mitrović i Nikola Kalinić i prednost domaćih počela je da raste do +13 na nešto manje od četiri minuta do kraja kada je Ognjen Dobrić pogodio trojku.

Naredni meč crveno-beli igraju u četvrtak u 20 časova u drugom kolu Evrolige u Tel Avivu protiv Makabija, a taj duel ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu.

U sledećem kolu ABA lige igrači srpskog šampiona u nedelju gostuju Igokei. Budućnost u nedelju dočekuje Split u Podgorici.