EL: PAO trojkama razbio Obradovića

Košarka 30. okt 201422:31 > 22:33
Izvor: EPA

U utakmici trećeg kola C grupe Evrolige košarkaši Panatinaikosa savladali su Fenerbahče Ulker rezultatom 91:73.

Od samog starta utakmice ekipa Duška Ivanovića je stavila do znanja moćnom rivalu da će to biti njihovo veče.

Fantastičnom serijom trojki u prvom poluvremenu uspeli su da naprave 23 poena razlike (59:36) .

U prvih 20. minuta igre iz samo 12. pokušaja pogodili su 10 van linije 6, 75.

Fantastičan je bio Ej Džej Sloter koji je bez greške pogađao za tri a pod košem je dominirao snažni centar Esteban Batista koji je za samo 12. minuta postigao 14 poena.

U ekipi Željka Obradovića koga su navijači Panatinaikosa ponovo dočekali u skladu sa njegovim rezultatima u Atini, jedini pravi otpor raspoloženom domaćinu pružio je Nemanja Blejica.

Na startu drugog poluvremena sa još nekoliko trojki domaćina razlika je otišla na neverotvatnih 70:40. I polovimom treće četvrtine je bilo jasno da će Panatinaikos zabeležiti drugu pobedu u ovoj sezoni Evrolige.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Ej Džej Sloter koji je postigao 23 poena, pratili su ga Bautista sa 14, Focis sa 13 a kod poraženih bolji od ostalih bio je Nemanja Blejica sa 16 poena dok je Jan Veseli postigao 13 a Bogdan Boganović 10 poena.

Unikaha – Limož
Tabela: Makabi 2:1, Cska 2:0, Unikaha 2:0, Limož 1:1, Alba 0:3, Cedevita 0:2.

Grupa C
Panatinaikos – Fenerbahče Ulker 91:73
Petak
Bajern – Emporio Armani
Barselona – Turov
Tabela: Panatinaikos 2:1, Fenerbahče 2:1, Barselona 2:0, Bajern 1:1, Emporio Armani 0:2, Turov 0:2

Grupa D
Crvena zvezda – Valensija 76:63
Petak:
Neptunas – Olimpijakos
Laboral Kuća – Galatasaraj
Tabela: Crvena zvezda 2:1, Olimpijakos 2:0, Laboral kuća 1:1, Galatsaraj 1:1, Neptunas 1.1, Valensija 0:3