Raspad Zvezde u finišu, -15 u Minhenu!

Košarka 06. nov. 202019:06 > 22:31
Izvor: Christina Panke/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Bajerna u Minhenu sa 74:59 u sedmom kolu Evrolige i sada imaju skor 2-4, dok su Bavarci na pet pobeda i dva poraza.

Slično kao i u meču sa Himkijem u Podmoskovlju, Zvezda se dobro držala i činilo se da ćemo gledati neizvesnu završnicu, samo da bi se rival odlepio i izbegao dramatični finiš. Poslednji put Zvezda je bila u igri na 3:40 do kraja, kada je posle jednog od retkih dobrih poteza Lojda gost prišao na 2.

Međutim, loši potezi Lojda i O‘Brajanta na jednoj, te pogoci Rejnoldsa i Vajler-Beba na drugoj strani odvojili su Bajern, a Lučić je na 1:30 do kraja pogodio trojku za +9 i tako definitivno prelomio meč.

Crveno-beli su u prvom poluvremenu imali +5, a poslednji put vodili su 46:42 sredinom trećeg perioda posle trojke O‘Brajanta u poslednjoj sekundi. Momentalno je odgovorio Bajern serijom 8-0 i Trinkijerijev tim do kraja prednost nije ispustio.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Džoni O‘Brajant sa 17 poena (7-15 iz igre), 5 skokova, 2 asistencije i 4 izgubljene lopte, verovatno najbolji pojedinac kod gostiju bio je Kori Volden sa 12 poena (3-8 iz igre) i po 2 skoka i ukradene lopte, uz odličnu odbranu, a Džordan Lojd dao je 9 poena, uz šut iz igre 2-14. Jagodić Kuridža imao je 7 poena i 3 skoka, Teri je dao 6 poena, Hol 8, a Dejan Davidovac je za 22 minuta promašio dve trojke.

Vejd Boldvin i Nik-Vejler Beb predvodili su Bavarce sa po 15 poena, Džejlen Rejnolds imao je 8 poena i 11 skokova, dok je srpski košarkaš Vladimir Lučić upisao 12 poena (2-6 iz igre za 30 min), 3 skoka i 2 asistencije.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje Real Madrid 13. novembra (pre toga je čeka gostovanje Asvelu u odloženom meču), dok Bavarci istog dana dočekuju Valensiju.

Timovi su se smenjivali u vođstvu u prvoj polovini prve četvrtine – Grent je dao dve trojke za Bajern, Hol dve trojke za Zvezdu, a agresivan je bio i Boldvin sa šest poena, pa je na televizijskom tajm autu posle pet minuta Bajern vodio 12:10.

O‘Brajant je po ulasku u igru umesto Jagodić-Kuridže potpuno preuzeo Zvezdin napad sa promenljivim uspehom. Prvi šut je pogodio (pre tajm auta), zatim je vezao nekoliko loših poteza (faul u napadu i dva promašaja), a onda i dva pogotka sa distance za 14:14.

Ipak, samo je nakratko Zvezda uhvatila priključak – Rejnolds je prvo pogodio posle ofanzivnog skoka, zatim je Davidovac promašio trojku, a onda je Rejnolds zakucao, 18:14 na kraju prvog perioda.

Igralo se u serijama, Bajern je došao do +6, ali onda je Volden postigao četiri poena, između toga i Lojd trojku, pa je Zvezda povela. Usledila je trojka Đedovića, igralo se tvrdo, a na drugoj strani je O‘Brajant izdržao jak kontakt i zakucao je (24:23), što je bio rezultat i polovinom druge deonice.

Pogodio je potom O‘Brajant na suvi individualni kvalitet, nedugo zatim posle penala borbenog Jagodić-Kuridže bilo je i +5 (31:26), odgovorio je Boldvin, zatim je Lučić pogodio tri bacanja (dva zbog faula i jedno zbog tehničke Lazića), a posle olako izgubljene lopte Lojda položio je Boldvin u kontri za novi preokret.

Imala je Zvezda poslednji napad, ali opet je Lojd izgubio loptu i na kraju prvog poluvremena tim iz Minhena vodio je 33:31.

Dva loša napada na jednoj i četiri poena Tomasa na drugoj strani (ofanzivni skok, pa kucanje posle dobre akcije), došao je Bajern na +6 i Obradović je zatražio tajm aut.

Nije odmah urodilo plodom, poveli su domaći 38:31, ali Zvezda je odgovorila serijom 8-0 – pogodak Hola, pa trojke Voldena i Jagodića Kuridže. O‘Brajant je uglavnom igrao u napadu za Zvezdu, vezao je pet poena uključujući i trojku uz zvuk sirene, ali je onda izgubio dve lopte i Bajern je bacanjima Lučića i trojkom Vajler-Beba poveo 47:46. Usledio je i alej-up i kucanje Rejnoldsa za tajm aut Obradovića.

Kucanjem Terija za 48:50 Zvezda je prekinula seriju rivala 8-0, koš uz faul dao je Volden, ali posle trojke Boldvina Bajern je pred poslednjih deset minuta vodio 55:51.

Lojd je bio potpuno van ritma, na drugoj strani je Bajern promašio dve otvorene trojke, ali treću nije – Šiško daje trojku za 58:51 posle dva i po minuta igre u poslednjoj četvrtini, bili su to prvi poeni. Usledilo je zakucavanje Terija, ali i trojka Vajler-Beba za 61:53.

Malo-pomalo crveno-beli su krckali prednost domaćih sa penala (Lojd i Brajant zbirno 4-6), da bi Lojd konačno pogodio i sa distance za -2 (61:59) na 3:40 do kraja.

Rejnolds je potom izuzetno lako ugurao Terija pod koš i pogodio, Lojd je bacio ciglu na drugoj strani, ali Volden je još jednom dobrom odbranom dao novu šansu Zvezdi. Ovoga puta O‘Brajant je izgubio loptu, a Vajler-Beb je pogodio s penala za 65:59.

O‘ Brajant je opet promašio, a Lučić je pogodio trojku na 1:30 do kraja, čime je meč definitivno prelomljen.