Kokoškov održao čas Atamanu, Vasa trojke 1/9

Košarka 08. okt 202021:25 > 21:32
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Fenerbahčea u velikom gradskom derbiju drugog kola Evrolige kao gosti pobedili su Anadolu Efes rezultatom 80:71.

Ekipa Igora Kokoškova je posle startnog trijumfa protiv Crvene zvezde upisala i drugi trijumf i tako prekinula seriju od četiri poraza od Efesa, kome je ovo drugi neuspeh u elitnom takmičenju.

Domaći su bolje odigrali prvu četvrtinu i imali su 9 poena prednosti (21:12), ali je Fener brzo uspeo da se vrati i serijom 13:2 preokrene rezultat (25:23). Gosti su u finišu poluvremena novom serijom 10:0 obezbedili 7 poena viška – 42:35.

Tim iz azijskog dela Istanbula je na startu treće deonice imao i maksimalnih plus 9, međutim, Efes je sredinom tog dela meča serijom 10:0 poveo 51:50. Fener je odgovorio serijom 9:0 i prednost više nije ispuštao.

Ekipa Ergina Atamana je početkom poslednje četvrtine dva puta došla do poena minusa, ali završnica je u potpunosti pripala gostima.

Nando de Kolo je postigao 20 poena, uz 7 skokova i 4 asistencije, Lorenzo Braun ga je pratio sa 17, Jan Veseli je dodao 13, uz 10 skokova i 3 asistencije, a Edgaras Ulanovas 10.

U odsustvu Majka Džejmsa Krunoslav Simon je bio najbolji u domaćem timu sa 24 poena (4/5 za tri), 4 skoka i 5 asistencija, Rodrigo Boboa je imao 11, a Vasilije Micić 7 (2/5 za dva, 1/9 za tri, 0/1 slobodna bacanja), uz 2 skoka i asistenciju za 29 minuta.

Fenerbahče dočekuje CSKA u sledećem kolu, a Efes će do prve pobede pokušati da dođe u Berlinu protiv Albe.