Nurkić slomio Nagetse, Jokić skroman, poraz Dalasa

Košarka 07. avg 202008:10 > 08:15
Kevin C. Cox/Getty Images

Portland Trejl Blejzersi su savladali Denver Nagetse 125:115 u noći između četvrtka i petka, a pobede su zabeležili i Hjuston Roketsi protiv Los Anđeles Lejkersa kao i Los Anđeles Klipersi protiv Dalas Meveriksa

Portland je tokom prvog poluvremena diktirao tempo utakmice i na veliki odmor je otišao sa dvocifrenom prednošću. Ipak ekipa Denvera je uspela da se vrati u utakmicu, doduše na jednocifreni minus su se Nagetsi spustili tek krajem trećeg perioda, a početkom četvrtog su i poveli.

Ipak na pet i po minuta do kraja pri vođstvu 106:105 za Denver sledi serija Portlanda koju je predvodio Jusuf Nurkić. Trejl Blejzersi su imali seriju 13:2, a tu je Jusuf imao pet poena uz jednu asistenciju. U tom periodu je Denver imao čak tri izgubljene lopte.

Nurkić je utakmicu završio sa 22 poena uz šut iz igre 9/20, dok je Demijan Lilard bio najefikasniji sa 45 poena uz 12 asistencija. Majkl Porter je kod Denvera imao 27 poena, Džerami Grent 18, dok je Nikola Jokić utakmicu završio sa osam poena uz šut iz igre 3/8 i 13 asistencija.

Los Anđeles Lejkersi su igrali bez Lebrona Džejmsa i poraženi su 113:97 od Hjustona. Roketsi su u prvom poluvremenu već napravili 15 poena viška, da bi u nastavku i dalje suvereno vladali utakmicom. Džejms Harden je odigrao odličnu utakmicu sa čak 39 poena, 12 asistencija i šut za tri 5/10. Kajl Kuzma je ubacio 21 poen za Lejkerse, dok je Entoni Dejvis ubacio 17.

Los Anđeles Klipersi su u psoeldnjoj četvrtini prelomili duel sa Dalas Meveriksima. Bilo je 126:111, a u poslednjoj četvrtini su Klipersi dobili 35:24. Klipersi su napravili dvocifrenu razliku tokom treće četvrtine, Dalas se donekle vratio do kraja tog perioda dobrom igrom Kristapsa Porzingisa i Treja Burka. Porzingis je i u poslednjoj četvrtini igrao odlično i doveo je Mevse čak do izjednačenja 101:101. Sledi potom serija Klipersa 12:2, posle čega im je bilo lako da reše utakmicu. Pol Džordž, Kavaj Lenard i Markus Moris su onemogućili Dalas da se vrati.

Džordž je imao 24 poena, Ivica Zubac 21 uz 15 skokova, a najefikasiji je bio Kavaj Lenard sa 29 poena. Kristaps Porzingis je za Dalas ubacio 30 poena, Luka Dončić je imao poen manje, a Boban Marjanović je kao starter ubacio dva poena, ali je igrao svega šest minuta.