Sparsi bolji od Luke, Ras i Harden 64p, odlični Vučević

Košarka 11. mar 202003:29 > 03:38
Ronald Martinez/Getty Images

U noći između utorka i srede u NBA ligi su pobede ostvarili San Antonio, Boston, Hjuston, Čikago, Orlando i Vašington.

Boston Seltiksi su slavili protiv Indijane 114:111. Na taj način su Seltiksi obezbedili mesto u plej-ofu, a bio je to meč u kome je ova ekipa mnogo ranije trebalo da obezbedi trijumf. Seltiksi su tokom celog meča vodili, a u poslednjoj četvrtini su imali i 16 razlike. Tada su Pejsersi napravili seriju 21:2 i poveli 107:104 na dva minuta do kraja. Tada su ekipu Indijane predvodili Ti Džej Voren i Viktor Oladipo. Boston je imao odgovor preko Danijela Tajsa, Džejsona Tejtuma i Markusa Smarta koji su obezbedili ipak pobedu Seltiksima.

Tejtum je bio najefikasniji sa 30 poena, dok je Domantas Sabonis ubacio 28 za Indijanu. Goga Bitadze nije igrao.

Vašington je bio bolji od Njujorka 122:115. Dobro su Vizardsi započeli meč da bi Niksi na poluvremenu vodili čak 70:54. Njujork međutim pada u katastrofalnoj trećoj četvrtini u kojoj je bilo 33:17 za ekipu iz prestonice koja je potom dominirala i u poslednjoj deonici. Bredli Bil je meč završio sa 40 poena, dok je Davis Bertans ubacio 11 za 29 minuta. Bobi Portis i Frenk Nlikina su ubacili po 20 za Nikse.

Dalas Meveriksi su poraženi od San Antonio Sparsa 119:109. Predvođeni Dončićem Mevsi su imali odlično prvo poluvreme. Luka je ubacio 18 poena za prve dve četvrtine posle kojih je Dalas imao pet poena viška. Prednost su Mevsi izgubili krajem treće četvrtine kada su u seriju ušli Peti Mils, Rudi Gej i Trej Lajls. Serijom 12:0 Sparsi su napravili vođstvo koje nisu do kraja ispuštali. Lamarkus Oldridž je bio najefikasniji sa 24 poena dok je Luka Dončić ubacio 38 uz šut iz igre 13/26, uz sedam skokova i osam asistencija. Kristaps Porzingis je imao očajan meč sa svega devet poena.

Minesota je dobro započela meč sa Hjustonom i vodila je tokom prvog poluvremena. Bila je razlika čak i dvocifrena u trećem periodu. Mic po mic Roketsi su prilazili i na kraju treće deonice istopili prednost Timbervulvsa kada je ključan bio rasel Vestbruk. Ubacio je tada sedam vezanih poena, nastavio je sa koševima i u četvrtoj četvrtini, a tu je u njegovom ritmu nastavio Džejms Harden. Imali su Roketsi i +13 pa do kraja nisu ispustili prednost. Harden je ubacio 37 poena, Vestbruk 27, dok je Dianđelo Rasel za Minesotu ubacio 28.

Čikago je bio bolji od Klivlenda 108:103 uz odlično Kobija Vajta koji je dao 20 poena, a u timu Klivlenda je Kolin Sekston ubacio 26.

Memfis je do početka treće četvrtine imao dvocifreno vođstvo protiv Orlanda, a domaća ekipa Medžika je uspela postepeno da izbriše minus do početka poslednje deonice. Tada je napad Orlanda predvodio odlični Terens Ros kome je pomagao i Nikola Vučević. Crnogorac je uz svoju i jednu trojku Di Džej Ogastina doneo bitnih plus šest za Orlando polovinom četvrtine, ali se Memfis vratio pa je utakmicu ipak rešavao Terens Ros. Dve trojke u poslednjih minut i po su prelomile utakmicu i Orlando je slavio 120:115.