Micov uz zvuk sirene srušio Valensiju

Košarka 05. mar 202023:15 > 23:17
Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Armanija savladali su Valensiju rezultatom 83:81 u okviru 28. kola Evrolige trojkom Vladimira Micova u poslednjoj sekundi produžetka.

Utakmica je zbog straha od koronavirusa odigrana u praznoj dvorani ‘Slepih miševa’, koji su bili nadomak pobede u produžetku, pošto su gosti iz Milana tokom većeg dela utakmice kontrolisali rezultat.

Valensija je tokom 40 minuta igre samo u četiri navrata, a njena najveća prednost iznosila je dva poena, i to u poslednjem period. Armani je, s druge strane, imao i plus devet, ali nikako nije uspevao da prelomi utakmicu.

Micov je bio taj koji je na sedam sekundi do kraja doneo timu iz Milana vođstvo 65:63, da bi potom Alberto Abade pogodio za izjednačenje u roku od pet sekundi, a potom Serhio Rodriges promašio za trijumf.

U produžetku se činilo da su ‘Slepi miševi’ bliži trijumfu, pošto su održavali prednost, koja je išla do pet poena. Ipak, posle njihovog vođstva 81:78 Armani je uspeo da se vrati, prvo poenima Rodrigesa sa slobodnih bacanja priđe na minus jedan, a zatim i slavi.

Rodriges je bio najefikasniji od Armanija sa 16 poena i devet asistencija, Micov je dodao 13 poena i sedam skokova, dok su Majkl Rol i Luis Skola utakmicu završili sa po 11 poena.

Kod Valensije, Abalde je upisao 21 poen, dva više od Bojana Dubljevića, dok je Vanja Marinković utakmicu završio sa dva poena za 14,5 minuta na parketu.

Armani na 12. poziciji sada ima 12 pobeda i 16 poraza, dok je Valensija na poziciji ispred sa identičnim skorom.