Đekić i Vrabac doneli Sparsima istorijski pehar Kupa

Košarka 16. feb 202018:35 > 18:38
N1 Sarajevo

Košarkaši Sparsa osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine "Mirza Delibašić" za 2020. godinu nakon večerašnje pobede nad Igokeom u Sarajevu. Konačan rezultat meča bio je 93:85.

Sparsi su od prvog minuta kontrolisali utakmicu, a njihova prednost rasla je sve do kraja prvog poluvremena kada su branitelji naslova skoro stigli do preokreta te se na veliki odmor otišlo uz vođstvo domaćina od četiri razlike (53:49).

Mnogo energije na obe strane parketa, nekoliko izuzetno raspoloženih igrača koji su nosili igru i povremeno značajna podrška s tribina: sve se večeras poklopilo za Spars koji je tako stigao do prvog trofeja Kupa u istoriji.

Igokea je pretila i u nastavku meča, posebno su se košarkaši bh. prvaka razigrali početkom poslednjeg perioda, ali Spars je sve nalete rivala izdržao, zabeležio pobedu uz rezultat koji se slobodno može okarakterisati kao senzacija.

U redovima osvajača Kupa prvo ime bio je Kenan Kamenjaš sa 19 poena, Branislav Đekić je dodao 18, a odličnim učinkom istakao se i Adin Vrabac ubacivši 15 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Bolji od ostalih u poraženom timu bio je Kinan Evans sa 26 poena, a Dalibor Ilić je upisao 14.