Zagorac i Partizan "ukrali" pobedu u Bolonji

Košarka 05. feb 202019:48 > 22:10
KK Partizan NIS

U petom kolu Grupe E TOP 16 faze Evrokupa Partizan je ostvario pobedu u Bolonji protiv Virtusa 84:82 i tako izborio plasman u četvrtfinale i prvo mesto u Grupi E.

Crno-beli su gubili čitavim tokom meča, u jednom trenutku i 14 poena prednosti imala je ekipa Aleksandra Đorđevića. Ali se igrači Partizana nisu predavali, stvari u svoje ruke uzeo je Kori Volden i sa nekoliko izuzetno bitnih koševa održavao goste u igri. Ipak, potez utakmice napravio je Rade Zagorac 18 sekundi pre kraja, kada je ukrao čistu loptu, otišao u kontru do kraja i postigao koš za prvo, ali odlučujuće vođstvo Partizana.

Volden je meč završio sa 29 poena, a dvocifren u Partizanu bio je još samo Tomas sa 10 poena. Na drugoj strani briljirao je srpski tandem Miloš Teodosić sa 24 i Stefan Marković sa 17 poena.

Partizan je ovom pobedom obezbedio prvu poziciju u Grupi E i prednost domaćeg terena, a u poslednjem kolu dočekuje Trento i pobedom bi obezbedio i prednost domaćeg terena u eventualnom polufinalu. Virtus je na deobi drugog mesta sa Darušafakom, pošto oba tima imaju skor 3-2 i njihov međusobni duel u Istanbulu odlučiće o drugom učesniku četvrtfinala.

Ni u drugoj četvrtini Partizan nije ništa bolje ušao. I dalje je primetna nervoza u napadu. Redukovao se broj izgubljenih lopti, ali ima mnogo promašaja, a sa druge strane Virtus to obilato koristi. Odlično šutiraju za tri poena (7/14) u čemu prednjače Stefan Marković i Riki Đampaolo (2/3). Virtus ima velikih +12 na poluvremenu – 47:35.

Pokušava Partizan u trećoj četvrtini da se vrati rezultatski, smanjio je na sedam poena razlike (61:54), ali i dalje se nema rešenja za srpski tandem Teodosić-Marković. Ali crno-beli su nastavili sa odličnom odbranom što je donelo rezultat u vidu drastičnog smanjivanja minusa na samo tri poena u finišu treće četvrtine – 65:62. Na kraju, crno-beli u poslednjih 10 minuta ulaze sa obećavajućih -5 (68:63).

Ali, kao i sve tri prethodne četvrtine i u poslednjoj je bolje počeo Virtus. Partizan je postigao prvi koš i smanjio na -3, ali je Virtus ušao u seriju, a trojkom Stefana Markovića otišao na +8 (73:65). Međutim, jasno je da ovde ništa nije gotovo, pošto ni domaćin ne briljira i na manje od četiri minuta Tori Volden pogađa za samo -3 (75:72). Drama je dostigla vrhunac pošto je Tori Volden pogodio trojku za samo poen razlike za Virtus (79:78). Partiza je konačno poveo 18 sekundi pre kraja, kada je Rade Zagorac oteo čistu loptu i u kontri položio za 83:82 i svoje prve poene na utakmici. Virtus nije pogodio poslednji napad, a konačan udarac zadao je Tori Volden, pogotkom sa slobodnog bacanja.