Nagetsi pregazili Lilarda, Jokić na asistenciju do TD

Košarka 05. feb 202005:15 > 05:20
Matthew Stockman/Getty Images

Denver Nagetsi su u noći između utorka i srede lako izašli na kraj sa Portland Trejl Blejzersima i Demijanom Lilardom koji je u odličnoj formi. Rezultat je bio 127:99. Lejkersi su savladali San Antonio Sparse 129:102.

U utakmici koja je i repriza prošlogodišnjeg polufinala Zapada Denver je imao odličnu završnicu prve četvrtine. Tada su Nagetsi napravili prvu ozbiljniju prednost, a u drugoj četvrtini su je povećali i bilo je jasno da će Portland imati teško veče u Pepsi centru. Ritam napada Nagetsa je diktirao Nikola Jokić za koga Portland nije imao nikakvo rešenje. Trejl Blejzersi su na sve to igrali očajnu odbranu, jer je Denver šutirao 50% za tri, imao je preko 30 asistencija, a ostvario je i dominaciju u skoku.

Nikoli Jokiću je falila jedna asistencija za tripl-dabl. Imao je i 11 skokova i 29 poena, a u poslendjoj četvrtini nije ulazio u igru jer je domaća ekipaimala veliku prednost. Džamal Marej koji nije igrao od 16. januara je imao 20 poena, Džerami Grent 17, a Vil Barton 16. U strelce su se upisali svi igrači koji su bili na parketu pa i Vlatko Čančar koji je ubacio četiri peona.

Demijan Lilard je imao samo 21 poen što je osetno manje u odnosu na njegove prethodne mečeve. Dejm je iz igre šutirao 8/23, a sa njim na parketu je Portland imao -23. Si Džej Mekolum je ubacio 20 peina, a Mario Hezonja devet.

Portland je ovako prekinuo niz od četiri pobede, prekinut je i sjajni Lilardov niz koji je poslednji put manje od 30 poena dao polovinom januara, a nije prekinut niz poraza Portlanda. Trejl Blejzersi su i treći put ove sezone izgubili od Nagetsa.

U prvom poluvremenu su Lejekrsi uspeli da naprave dvocifrenu prednost, da bi u drugom poluvremenu konstantno kontrolisali rezultat. Sparsi su se na kratko vratili na jednocifrenu razliku krajem trećeg perioda, da bi Lejkersi koševima Entonija Dejvisa, Lebrona Džejmsa i Kajla Kuzme opet napravili veliku prednost.

Džejms je imao 36 poena uz devet asistencija, Entoni Dejvis je dodao 18 koliko je imao i Kuzma. Kod San Antonija se jedini isticao Demar Derozan sa 28 poena.