Šampion "slomio" Valensiju, Oliju malo 31 poen Bilija

Košarka 23. jan 202019:40 > 19:53
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši CSKA pobedili su Valensiju u Moskvi, u 21. kolu Evrolige, rezultatom 81:70 i upisali četvrti uzastopni trijumf.

Šampion Evrope sad ima skor 14-6 i zauzima treće mesto na tabeli.

Sa druge strane, Španci su upisali drugi poraz u prethodnih pet mečeva i oni su sedmi sa 10-11.

Gosti su se dobro držali u glavnom gradu Rusije sve do sredine treće četvrtine, kad su Armejci pojačali ritam na oba kraja parketa i stekli devet poena prednosti (58:49).

Uspela je Valensija da priđe na minus 4 u dva navrata, međutim, usledila je serija domaćih 9:0 za odlazak na 71:58 i tad je pitanje pobednika rešeno.

Johanes Fojtman je upisao 19 poena i 10 skokova za CSKA, dok je Majk Džejms imao 14.

Kod Španaca, Sem van Rosom je imao 16 poena, a Bojan Dubljević 10 poena i osam skokova.

Vanja Marinković je meč završio sa sedam poena.

Košarkaši Zenita savladali su u Sankt Peterburgu Olimpijakos sa 91:87.

Olimpijakos je u prvoj četvrtini imao +7, ali se Zenit brzo vratio i serijom 10:0 poveo sa 34:27.

U nastavku gosti više nijednom nisu poveli, Zenit je kontrolisao ritam i u nekoliko navrata imao dvocifreni plus.

Sredinom poslednjeg kvartala delovalo je da će domaći rutinski rešiti meč, ali je usledila bolja igra Grka koji su u finišu prišli na 76:74.

Snage za preokret, ipak, nije bilo. Ekipa Đoana Plase je ubacila osam poena zaredom i rešila pitanje pobednika.

Za pobednika je 21 poen imao Jevgeni Voronov, dok je Gustavo Ajon upisao 15.

Kod Olimpijakosa, samo pet igrača su se upisivala u strelce, od toga samo trojica u drugom poluvremenu. Među njima je i srpski centar Nikola Milutinov, koji je samo u prvom delu zabeležio devet poena i pet skokova.

Sjajan meč odigrao je Vasilis Spanulis, koji je upisao 31 poen i 7 asistencija, dok su po 20 poena dali Jorgos Printezis i Kostas Papanikolau.

Sastav iz Sankt Peterburga ima skor 7-14, dok je Olimpijakos na 8-13.