Dragićevih sedam trojki, Dejvis presudio Pistonsima

Košarka 06. jan 202002:40 > 06:40
Izvor: Dylan Buell/Getty Images

Majami Hit je u noći između nedelje i ponedeljka slavio protiv Portland Trejl Blejzersa 122:111, dok su Memfis Grizlisi savaldali Finiks Sanse 121:114. Minesota je bila bolja od Klivlenda 118:103, a Los Anđeles Lejkersi od Detroit Pistonsa 106:99.

Majami je imao spektakularno prvo poluvreme protiv Portlanda u kome je postigao 65 poena, a protivnika su ostavili na svega 46. U drugom poluvremenu je proradio Demijan Lilard, solidan je bio i Hasan Vajtsajd ali Trejl Blejzersi ni u jednom trenutku nisu prišli na jednocifrenu razliku.

Goran Dragić je bio najefikasniji kod domaćih sa 29 poena uz šut za tri 7/10, a imao je i 13 asistencija. Bem Adebajo je dodao 20 poena. Kod Potlanda je Lilard ubacio 34 poena uz 12 asistencija, dok je Vajtsajd imao 21 poen i 18 skokova. Mario Hezonja je za goste zabeležio deset poena.

Minesota je prilično lako slavila protiv Klivlenda 118:103, a Timbervulvsi su u drugoj četvrtini prelomili utakmicu. Posle nje su vodili 66:48, mada je Klivlend prišao na 99:97 u poslednjoj deonici. Minesota tada serijom 8:9 u narednih skoro pet minuta rešava meč.

Gorgi Dieng je imao 22 poena za Minesotu, dok je kod Kavalirsa Dante Eksum ubacio 28.

Memfis je savladao ekipu Finiksa na gostovanju, a Grizlizi su imali veliku prednost na početku poslednjeg perioda. Bilo je tada 98:80, ali je Finiks na četiri minuta do kraja uspeo da priđe na 109:101. Dve trojke Diliona Bruksa su donele Grizlisima ponovo veliku prenodst no serijom 11:0 se Sansi u poslednjem minutu vraćaju u utakmicu. Bilo je ipak to prekasno za ekipu iz Arizone i u penal završnici Memfis se bolje snalazi.

Jonas Valančiunas je imao 30 poena kod Memfisa, dok Marko Gudurić nije ulazio u igru. Devin Buker je kod Finiksa imao 40 poena, a Dario Šarić je za samo šest minuta ubacio dva poena.

Lejkersi su najpre dobro počeli duel protiv Detroita i činilo se da kontrolišu rezultat posle prvog poluvremena. Bilo je 56:47 za „jezeraše“, ali su Pistonsi odličnom trećom četvrtinom preokrenuli rezultat. Tada je odličan bio Svjatoslav Mihaljuk koji je imao motiv protiv svoje bivše ekipe pa je dao nekoliko trojki. Takođe je igrao dobro i Derik Rouz.

Poslednju četvrtinu Lejkersi kreću iz minusa ali i sa serijom 15:0 pa su u tom trenutku vodili 11 razlike. Ipak Detroit uspeva da se vrati i učini utakmicu zanimljivom pa se ušlo u neizvestan finiš. Na dva minuta do kraja je najpre Rouz pogodio za 98:97 za Lejkerse, da bi trojku vratio Entoni Dejvis. Isti igrač je povećao na 103:97 i to je trasiralo Lejkersima put ka trijumfu.

Entoni Dejvis je imao 24 poena uz pogođenu ključnu trojku dok je Lebron Džejms meč završio sa 21 poenom. On je imao i 14 skokova i 11 asistencija. Derik Rouz je kod Pistonsa imao 28 poena.