Sjajan preokret Makabija za 11. pobedu u sezoni

Košarka 19. dec 201921:55 > 21:57
Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

U duelu 15. kola Evrolige odigranom u Izraelu, košarkaši Makabija savladali su Panatinaikos i slavili su 11. pobedu u sezoni.

Košarkaši Makabija savladali su na svom parketu Panatinaikos 88:79 i tako upisali 11. pobedu u sezoni.

Loše je ponos Izraela otvorio meč i za prvih deset minuta postigao je samo 13 poena pa je gostujuća ekipa bila na +16.

Usledio je sjajan odgovor Makabija koji je do odmora nadoknadio čak 13 poena dobrim napadom i jakom odbranom.

Iapk, i naredna deonica je rezultatski pripala gostima koji su imali šest poena prednosti pred odlučujućih deset minuta. Nedovoljno da se sačuva vođstvo i ostvari pobeda.

Još jedna odlična četvrtina domaćih donela je novi preokret na meču, napad Panatiniakosa je zaustavljen, a domaći su pogađali gotovo sve i tako došli do novog trijumfa.

Makabi su predvodili Skoti Vilbekin sa 23 poena, Tajler Dorsi sa 16 i Otelo Hanter sa 15 poena. Hanter je dodao sedam skokova, a Dorsi je zabeležio pet skokova i sedam asistencija.

U ekipi Panatinaikosa najbolji su bili dešon Tomas sa 24 poena i Janis Papapetru sa 17.

Makabi sada ima skor 11 – 4, a Panatinaikos 9 – 6.