Indijana zaustavila LAL, poraz Kingsa, Niksi ubedljivi

Košarka 18. dec 201903:57 > 04:07
Andy Lyons, Getty Images Sport

U noći između utorka i srede Los Anđeles Lejkersi su doživeli četvrti poraz u sezoni. Bez pobede su ostali i Sakramento Kingsi. Ništa bolje nije prošla ni Atlatna.

Indijana je nastavila sa serijom pobeda i do 19. trijumfa u sezoni došla je na svom parketu protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 105:102. Lejkersima je ovo tek četvrti poraz ove sezone.

Lejkersi su vodili tokom celog prvog poluvremena, da bi Indijana prešla u vođstvo početkom treće četvrtine.

Ni tada za Pejserse posao nije bio olakšan jer su gosti uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist sredinom četvrte deonice.

Smogli su domaći snage da naprave novi preokret, a ovoga puza sačuvali su minimalnu prednost do kraja.

Nepun minut do kraja bilo je nerešeno da bi pogotkom Brogdona Indijana povela 104:102. Na 11 sekundi do kraja Džejms je promašio šut za tri da bi u samom finišu jednim pogođenim slobodnim bacanjem konačan rezultat postavio Sabonis.

Upravo je Domantas Sabonis bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 26 poena i uz deset skokova. Majls Tarner dodao je 16, a Ti Džej Voren 12 poena. Malkom Brogdon meč je završio sa 14 uz pet skokova i šest asistencija.

Na drugoj strani, Lebron Džejms i Dvajt Hauard dali su po 20 poena. Džejms je imao i po devet skokova i asistencija.

Nakon pobede protiv Golden Stejta, Sakramento Kingsi poraženi su na gostovanju Šarlotu koji je slavio 110:102.

Kingsi su samo u dva navrata imali po koš prednosti u ovom meču, početkom prve i početkom četvrte četvrtine. Šarlot je kontrolisao meč i na kraju bez problema došao do pobede.

Malik Monk je sa 23 poena i deset skokova predvodio Šarlot. Pratili su ga Marvin Vilijams sa 16 poena, Davonte Grejem sa 15 i Bismak Bijombo sa deset poena i 12 skokoca. Teri Rozije je dao 11 poena uz po šest skokova i asistencija.

U Sakramentnu sedmorica dvocifrenih, a najefikasniji je bio Dearon Foks sa 19 poena i osam asistencija. Marvin Begli, Badi Hild iHarison Barns dali su po 14 poena.

Nemanja Bjelica igrao je 30 i po minuta i postigao 12 poena uz pet skokova, tri asistencije, dve ukradene lopte i jednu blokadu. Bogdan Bogdanović dobio je oko minut manje na parketu, a meč je završio sa deset poena, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Niksi su u Njujorku bili bolji od Atlante i slavili 143:120.

Niksi su dominirali u prvoj četvrtini kada su postigli 41 poen i već stigli na +14. U nastavku su samo povećavali prednost i bez mnogo problema stigli do pobede. Niksi su tokom meča vodili i sa 31 poenom razlike.

Najefikasniji je bio Ar Džej Baret sa 27 poena, Markus Moris dodao je 22 koliko je imao i Mičel Robinson, ali je on imao i 13 skokova. Kevin Noks i Džulijus Rendal imali su po 17 poena, a Rednal je dodao i 11 skokova.

Atlanti ni najmanje nisu koristila 42 poena Trea Janga. Denadre Hanter dodao je 19.