Harden 55 poena, Bostonu malo Vokerovih 44, TD Lebrona

Košarka 12. dec 201903:30 > 03:36
Cooper Neill/Getty Images

U prvim mečevima odigranim u NBA u noći između srede i četvrtka pobede su upisali Hjuston, Indijana i Los Anđeles Lejkersi. Harden 55 poena, Voker 44, Džejms tripl - dabl.

Hjuston se sa gostovanja Klivlendu vraća sa pobedom do koje je došao rezultatom 116:110.

Prvo poluvreme rezultatski je proteklo u znaku Hjustona, ali obe ekipe su igrale dobro pa gosti nisu uspeli da naprave značajniju razliku.

Kavsi su to iskoristili u nastavku i uspeli da dođu do preokrteta sli u uzbudljivoj završnici nisu uspeli da sačuvaju pobedu jer je na 36.8 sekundi do kraja Pi Džej Taker pogodio trojku za 112:108 za Hjuston koji je do kraja samo potvrdio trijumf.

Hjuston je predvodio spektakularni Džejms Harden sa 55 poena (20 od 34 šut iz igre i 10 od 18 za tri), tri skoka i osam asistencija. Rasel Vestbruk pratio je sa 23 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Klint Kapela ubacio je 10 poena i za dabl – dabl dodao 13 skokova. Samo su njih trojica imali dvocifren učinak u ekipi Hjustona.

U Klivelendu je najefikasniji bio Kevin Porter sa 24 poena, Kolin Sekston dodao je 18, a Kevin Lav 17 uz 11 skokova.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa slavili su na gostovanju Orlandu gde su do pobede došli rezultatom 96:87.

Prva četvrtina praktično je rešila sve nedoumice u ovom meču. Orlando je za prvih 12 minuta ubacio samo devet poena pa su Lejkersi već tada bili na +17.

U naredne dve deonice, domaći su uspeli da nadoknade 11 od tih 17 poena, ali su usporeno ušli i u poslednju deonicu pa nisu uspevali da dođu ni do izjednačenja. Uz skor 22 – 3, Lejkersi beleže najbolji start još od sezone 1985/86.

Najbolji u ekipi Lejkersa bio je Lebron Džejms koji je upisao novi tripl – dabl sa 25 poena, 11 skokova i deset asistencija. Entoni Dejvis imao je dabl – dabl učinak sa 16 poena i 12 skokova.

Orlando su predvodili Džonatan Ajzak sa 19 poena i osam skokova i Evan Furnije sa poenom manje. Aron Gordon zabeležio je dabl – dabl sa po 14 poena i skokova.

Indijana je na svom parketu bila bolja od Bostona 122:117.

Domaći su bili za nijansu bolji u prvom poluvremenu, ali je sjajnom trećom četvrtinom Boston prešao u vođstvo. Ipak, Seltiksi su veoma slabo ušli u poslednju četvrtinu, a Indijana je to iskoristila na najbolji mogući način, došla do novog vođstva i ubedljivom igrom i do pobede.

U Indijani su najbolji bili Mekolum Brogdon sa 27 poena i osam asistencija, Domantas Sabonis sa 15 poena, 14 skokova i osam asistencija i Ti Džej Voren sa 14 poena.

U Bostonu je blistao Kemba Voker sa 44 poena, tri skoka i sedam asistencija. Džejlen Braun meč je završio sa 18 poena i po osam skokova i asistencija, a Džejson Tejtum dodao je 16 poena i šest skokova.