Stršljenovi izboli Ratnike, slavlje Baksa i Medžika

Košarka 05. dec 201903:38 > 03:42
Sarah Stier/Getty Images

U prvim mečevima odigranim u NBA u noći između srede i četvrtka pobede su upisali Šarlot, Milvoki i Orlando.

Košarkaši Šarlot Hornetsa savladali su na svom terenu Golden Stejt Voriorse i do pobede došli rezultatom 106:91.

Rezultatski su Voriorsi dobili samo drugu četvrtinu, ali i to nedovoljno da do poluvremena stignu zaostatak iz prve deonice. Šarlot je kontrolisao utakmicu i sasvim zasluženo stigao do nove pobede.

Hornetsima je ovo deveti trijumf u sezoni, dok Voriorsi trpe udarce još od početka sezone i doživeli su 19. poraz u 23 odigrana meča.

Najbolji u Šarlotu bio je Devonte Grejem sa 33 poena, sedam skokova i devet asistencija. Grejem je do 33 poena došao pogodivši deset trojki iz 16 pokušaja i tri šuta sa linije za slobodan bacanja. Teri Rozije postigao je 25 poena i dodao šest skokva i sedam asistencija.

Među Voriorsima istakli su se Dianđelo Rasel sa 18, Erik Paskal sa 16 i Alek Burks sa 15 poena.

Milvoki je slavio na gostovanju Detroitu rezultatom 127:103.

Baksi su do 19. pobede u sezoni došli zahvaljujući dobroj igri u drugoj i trećoj četvrtini kada su u prelomili meč, a predvodio ih je Janis Adetokumbo sa 35 poena i devet skokova. Kris Midlton dodao je 17 poena uz osam skokova, a Erik Bledso stao je na 13 poena i po šest skokova i asistencija.

U poraženom timu Pistonsa istakli su se Andre Dramond sa 23 poena i 14 skokova, Lengston Galovej sa 20 poena te Blejk Grifin sa 16 poena i deset skokova.

Orlando je pred svojim navijačima bio bolji od Finiksa i slavio 128:114.

Za šest poena su Sansi bili bolji nakon prve deonice, ali je Orlando sve to nadoknadio u nastavku i na poluvreme odneo sedam poena prednosti pa na to dodao još deset u trećem periodu. U četvrtoj četvrtini domaći su samo kontrolisali već stečenu prednost do konačne pobede.

U ekipi Medžika najbolji su bili Aron Gordon sa 32 poena, Terens Ros sa 22 i Evan Furnije sa poenom manje. Mo Bamba zabeležio je dabl – dabl sa 10 poena i 11 skokova.

U Finiksu su prednjačili Frank Kaminski sa 23 poena i Devin Buker sa 17. Draio Šarić odigrao je 25 i po minuta i postigao deset poena uz šest skokova i dve asistencije.