Trojka Brauna uz zvuk sirene za pobedu Zvezde!

Košarka 28. nov 201918:06 > 22:02
Izvor: Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju u dvorani Aleksandar Nikolić u 11. kolu Evrolige trojkom Lorenza Brauna uz zvuk sirene - 76:73!

Crveno-beli su uspeli da slave na evroligaškom debiju novog trenera Dragana Šakote, koji je obeležio jednočasovni prekid zbog kvara semafora, posle velike borbe u poslednjim trenucima.

Vives je promašio trojku za Valensiju, a u poslednjem napadu za Zvezdu američki plejmejker preuzeo je odgovornost na sebe i trojkom preko ruke doneo veliko slavlje domaćim navijačima.

Srpski šampion je dobro otvorio utakmicu i poveo sa 11:4, ali je došlo do pomenutog prekida koji je u potpunosti poremetio ritam.

Valensija se bolje snašla u nastavku i praktično bila u vođstvu sve do uvodnih minuta trećeg kvartala.

Tad su Beograđani, nošeni sjajnom atmosferom na tribinama, igrali odlično na oba kraja parketa i stekli prednost. Na kraju su tu deonicu rešili sa 23:10 i stekli +9 pred ulazak u poslednji kvartal (60:51).

Tu prednost su, ipak, brzo ispustili. Valensija je napravila seriju 8:0 za minut i po, a potom i u potpunosti preuzela vođstvo na krilima Bojana Dubljevića.

Crveno-beli se, međutim, nisu predavali. Uveli su utakmicu u neizvesnu završnicu i tamo uspeli da upišu četvrti trijumf u elitnom takmičenju.

Pomenuti Braun je upisao 19 poena, uz 6 skokova, a Branko Lazić ga je pratio sa 14. Čarls Dženkins i Majkl Odžo imali su po 9, a Bili Beron 8 poena.

Kod gostiju, 22 poena dao je Bojan Dubljević, uz 8 skokova, Vanja Marinković imao je 11, a 10 Alberto Abalde.

Oba tima sad imaju skor 4-7. Zvezda u narednoj rundi, petog decembra, gostuje Armaniju, a Valensija istog dana Realu.

Tok meča iz Beograda mogli ste da pratite uživo uz NAŠ PORTAL.

Zvezda startuje meč u petorci: Braun, Lazić, Beron, Simanić, Kuzmić

Crveno-beli su dobro otvorili utakmicu u sjajnoj atmosferi, naterali goste na tri izgubljene lopte, i poenima Lazića i Simanića poveli sa 4:0.

Prve poene za Valensiju dao je Vanja Marinković, bivši bek Partizana.

Nastavili su domaći u istom ritmu u fazi odbrani, a na drugoj strani briljirao je Lazić ubacivši sedam od uvodnih 11 poena za vođstvo Zvezde 11:4.

Meč je ubrzo prekinut zbog problema sa semaforima. Pauza traje više od pola sata, ekipe su najpre ponovo otpočele zagrevanje, a potom i otišle na klupe.

Posle nešto manje od sat vremena, problemi su rešeni i utakmica je nastavljena.

Prve poene po završetku pauze ubacio je Bojan Dubljević sa linije za slobodna bacanja, a potom je raspoloženi Marinković upisao svoj šesti poen za 11:8.

Lazić je nastavio u dobrom ritmu i poenima posle prodora prekinuo mini seriju gostiju, da bi na drugoj strani Dubljević i Marinković ubacili po trojku za potpuni povratak Valensije u meč – 15:14.

Valensija je znatno bolje igrala posle prekida i poednima Lojda u kontri na isteku prve četvrtine stekla vođstvo.

Crvena zvezda – Valensija 17:19 (prva četvrtina)

Od starta druge deonice, Zvezda je najčešće igrala preko Odža na niskom postu. To je snažni centar umešno koristio i sa nekoliko poena u nizu držao domaće u meču.

Posle prodora i floutera Dženkinsa, crveno-beli su ponovo stekli vođstvo – 26:25.

Na pet minuta do poluvremena rezultat je nerešen – 27:27.

Domaći su ponovo poveli posle trojke Berona, ali je Valensija zakucavanjem Dubljevića i trojkom Abaldea otišla na 34:30.

Uzvratio je Dobrić šutem van linije 6,75 za 34:33.

Tajm aut Španaca je urodio plodom, te su preko Lojda i nove trojke Dubljevića stekli najveću prednost +6 – 39:33.

Abalde je sa penala vratio gostima +6, na drugoj strani je Beron iskoristio oba bacanja za kraj prvog poluvremena.

Crvena zvezda – Valensija 37:41 (poluvreme)

Poput prvog, Zvezda je bolje otvorila i drugo poluvreme. Odlično su crveno-beli igrali u odbrani, a Simanić, Gist, Lazić i Braun su poenima u napadu doneli vođstvo – 45:43.

Posebno efektno bilo je zakucavanje Simanića.

Nošena odličnom atmosferom u dvorani, nastavila je Zvezda da igra u visokom ritmu i posle 2+1 Brauna otišla na 48:43.

Seriju domaćih 11:2 prekinuo je sa penala Vives.

Posle trojke Lazića Zvezda je povela 51:47 na nešto manje od pet minuta do kraja četvrtine.

Ni tajm aut nije poremetio ekipu Dragana Šakote. Raspoloženi Braun je poentirao u prodoru, potom je Gist imao lagano polaganje, da bi borbeni Dženkins košem uz faul odveo crveno-bele na prvi dvocifreni plus – 58:47.

Uspela je Crvena zvezda da održi prednost do kraja četvrtine, koju je odigrala sjajno i dobila sa 23:10.

Crvena zvezda – Valensija 60:51 (treća četvrtina)

Nije dobro Zvezda otvorila odlučujući kvartal. Posle četiri poena u nizu Valensije, Beron je napravio nesportsku ličnu i omogućio gostima da se približe na poen zaostatka posle svega minut i po – 60:59.

Seriju Španaca 8:0 prekinuo je Beron trojkom, ali je na drugoj strani uzvratio Dubljević sa dve trojke za prednost Valensije 65:63.

Braun je ubacio trojku za Beograđane, dok je Valensiju držao Dubljević sa 10 poena od početka poslednje četvrtine.

U nastavku se igralo poen za poenom, pa se u poslendji minut meča ušlo sa 73:73.

Vives je promašio trojku za Valensiju, a na drugoj strani precizan je bio Braun za trijumf Zvezde!

Crvena zvezda – Valensija 76:73 (kraj)