Hit slavio za najbolji start u poslednjih sedam godina

Košarka 08. nov 201905:59 > 06:03
Sarah Stier/Getty Images

Košarkaši Majamija upisali su šestu pobedu u sezoni na gostovanju Finiksu koji je poražen treći put od početka sezone.

Košarkaši Majamija slavili su na gostovanju Finiksu i do pobede došli rezultatom 124:108.

Majami je sve vreme vodio, sem na samom početku kada je Finiks imao poen prednosti. Hit je samo povećavao prednost do potpune dominacije u četvrtoj četvrtini kada je ta prednost postala dvocifrena.

Džimi Batler bio je najefikasniji u Hitu sa 34 poena, Goran Dragić dodao je 25 uz šest skokova i četiri asisncije i sjajan pogodak na kraju treće deonice.

Bam Adebajo je u pobedničkom timu zabeležio dabl – dabl sa 15 poena i 10 skokova, a imao je i šest asistencija i čak pet ukradenih lopti.

Majami sa skorom 6 – 2 beleži najbolji start sezone od 2012/13.

Aron Bejns bio je najbolji u domaćem timu sa 23 poena, Devin Buker dodao je poen manje, a Keli Oubre je meč završio sa 15. Riki Rubio zabeležio je dabl – dabl sa po 11 poena i skokova, a imao je i šest asistencija. Dario Šarić je za 29 minuta ubacio devet poena uz četiri skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu.