Nezaustavljivi Teodosić u poslednjoj sekundi presudio Obradoviću

Košarka 30. okt. 201923:21 > 23:24
Izvor: fiba.basketball

Košarkaši Virtusa u neverovatnoj utakmici petog kola grupe A pobedili su Monako u Bolonji 77:75, a junak trijumfa bio je sjajni Miloš Teodosić.

Aleksandar Đoršević je u duelu srpskih trenera bio uspešniji od nekadašnjeg saigrača iz reprezentacije Jugoslavije Saše Obradovića, kome je presudio Miloš Teodosić košem u poslednjoj sekudni.

Monako je u neizvesnom meču bio mnogo bolji u većem delu drugog poluvremena, a Džalel O’Brajen je u 34. minutu svom timu doneo 11 poena viška (64:53), Ipak, Teodosić je preuzeo odgovornost, pogodio je dve trojke, Stefan Marković jednu i Bolonjezi su 79 sekundi pre kraja došli na samo dva poena zaostatka – 72:70.

Posle još jednog odbranjenog napada gostiju, Marković je 46 sekundi pre kraja postigao trojku za potpuni preokret – 73:72. Jeget je sa penala bio polovčan (73:73), a Teodosić je sa linije slobodnih bacanja pet sekundi pre kraja oba puta bio precizan (75:73).

Posle tajm-auta O’Brajen je bio precizan i izjednačio je na 75:75 i Virtusu je ostalo 1.3 sekund za poslednji napad. Đorđević je nacrato akciju, lopta je očekivano otišla u ruke Teodosića, koji je iz okreta, uz prekršaj, pogodio za dva poena za pobedu svog tima.

Teodosić je 13 od ukupno 24 poena (1/2 za dva, 5/7 za tri, 7/9 slobodna bacanja) postigao u poslednjem periodu, a imao je još 3 skoka i 7 asistencija za 29 minuta, Frenk Gejns je dodao 12, a Marković 9 (1/3 za dva, 2/6 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 6 asistencija za 31 minut. U poraženoj ekipi O’Brajen je upisao 22, a Outara Jakuba 11 poena.

Virtus je zabeležio četvrti trijumfa i deli prvo mesto sa Promiteasom, dok je Monako treći sa učinkom 3-2.