Bruklinu malo Irvingovih 50 i produžetak, poraz Bostona

Košarka 24. okt 201904:38 > 04:43
Mike Lawrie, Getty Images

Prve pobede u novoj NBA sezoni, u noći između srede i četvrtka zabeležili su Majami Hit, Filadelfija 76-ers i Minesota Timbervulvsi.

Majami je na svom parketu, rezultatom 120:101, bio bolji od Memfis Grizlisa zahvaljujući fenomenalnoj poslednjoj četvrtini.

Grizlisi su bolje otvorili meč. Imali su osam poena prednosti nakon prve deonice, šest na poluvremenu i poen nakon tri četvrtine. U poslednjih 12 minuta Majami je „eksplodirao“, postigao 37, a primio samo 17 poena i na kraju došao do ubedljive pobede.

U Majamiju je najbolji bio Džasitis Vinslou sa 27 poena i po sedam skokova i asistencija. Kendrik Nun dao je 24 poena, a Goran Dragić 19 uz po tri skoka i asistencije. Sa 14 poena i 11 skokova dabl – dabl je zabeležio Bam Adebajo.

U ekipi Memfisa prednjačio je Džaren Džekson sa 17 poena, dva manje dao je Tajus Džons, a sa 14 je pratio Dža Moran. Marko Gudurić na parketu je proveo nešto više od 24 minuta i za to vreme je postigao devet poena uz po dva skoka i asistencije.

Minesota je, nakon produžetka, slavila protiv Netsa u Bruklinu 127:126.

Netsi su na početku meča navijačima predstavili Kajrija Irvinga i Kevina Durenta koji će verovatno propustiti celu ovu sezonu. Irving je dominirao na parketu, ali njegov ples pod koševima nije bio dovoljan da Netsi sezonu otvore pobedom.

Timbervulvsi su bili na +11 nakon prve četvrtine, usledio je šuterski obračun u drugoj deonici, a gosti su dodali još jedan poen na ostvarenu razliku. Treća četvrtina u potpunosti je preokrenula meč jer je Bruklnin ovaj deo igre dobio sa 37:20 i prešao u vođstvo.

Uz trojku Kajrija Irvinga, Bruklin je na malo više od minut došao na tri poena razlike (115:112), odmah je odgovorio Tauns (115:115) da bi usledila serija promašaja sa obe strane i meč je otišao u produžetak.

Na pola minuta do kraja produžetka, Irving je pogodio dva slobodna bacanja i doveo Netse na poen zaostatka, ali je uz 50 postignutih poena na kraju bio taj koji je promašio šut za pobedu.

Minesotu je predvodio Karl Entoni Tauns sa 36 poena i 14 skokova, a sa 21 poenom i osam skokova pratio ga je Endrju Vigins.

U ekipi domaćina Kajri Irving je postigao 50 poena uz osam skokova i sedam asistencija, a 20 poena dao je Kris Laver. Džanan Musa nije igrao.

Filadelfija je pred svojim navijačima bila bolja od Boston Seltiksa i slavila 107:93.

Nakon boljeg starta, Boston je vodio sve do pred odlazak na poluvreme. Tada je Fila preuzela kontrolu nad utakmicom i čuvala prednost sve do konačne pobede.

Ben Simons bio je najefikasniji među 76-ersima sa 24 poena, osam skokova i devet asistencija. Al Hroford je dodao 16 poena, a po 15 su ubacili Tobajas Haris koji je imao i 15 skokova i Džoel Embid koji je dodao 13 skokova.

U Bostonu je najefikasniji bio Gordon Hejvord sa 25 poena, 21 poen uz 10 skokova dodao je Džejson Tejtum, a Enes Kanter i Kemba Voker dodali su po 12 poena.