Zvezda posle velike muke do vođstva u polufinalu

Košarka 02. jun 201921:06 > 21:07
KK Crvena zvezda mts

Šampion Srbije Crvena zvezda poveo je sa 1-0 u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige pošto je u dvorani Aleksandar Nikolić savladao Mega Bemaks rezultatom 83:72.

Ekipa Milana Tomića do trijumfa je stigla tek u samom finišu utakmice, pošto je Mega tokom većeg dela bila bolji rival i imala konstantno vođstvo.

Gosti su na dominantan način, serijom 7:0, otvorili duel u Beogradu poveli i tu prednost čuvali su sve do sredine trećeg kvartala, kad je Zvezda uspela prvi put da povede.

Crveno-beli su bili izuzetno nervozni u prvom poluvremenu, kad su im dosuđene i četiri tehničke lične, a takvo stanje rivala Mega je koristila i u dva navrata drugog perioda otišla na dvocifreni plus (27:17 i 31:21).

Do poluvremena je Zvezda uspela da se vrati serijom 8:1 i priđe na minus 3, da bi pred odlazak na odmor bilo i 38:38.

Posle rezultatske klackalice u trećoj četvrtini, u kojoj su domaći uspeli prvi put i da povedu (47:46), usledila je znatno bolja igra Zvezde u odlučujućem periodu na krilima Bilija Berona i Kej Sija Riversa.

Postepeno je tim Milana Tomića povećavao prednost, najpre na +5 (68:63), a zatim i +8 (75:67), da bi na kraju otišao i na maksimalnih 83:72.

U redovima pobednika najbolji je bio pomenuti Bili Beron sa 24 poena, Kej Si Rivers je dodao 17, a Filip Čović 14. Na drugoj strani, Luka Ašćerić je meč završio sa 20 poena, dok je Goga Bitadze stao na 12.

Pored slabijeg izdanja svojih igrača, Milan Tomić može da bude zabrinut i povredama Branka Lazića i Dušana Ristića. Nešto više o njima trebalo bi da se zna u narednim satima.

Druga utakmica igra se na Meginom Parketu u utorak do 19 časova. U finale će ekipa koja prva dođe do dva trijumfa.