Jokić novim dabl – dablom vodio Denver do 3:2

Košarka 08. maj 201904:32 > 04:34
Getty Images/ Steve Dykes

Košarkaši Denvera upisali su ubedljivu pobedu u petom meču polufinalne serije Zapada protiv Portlanda i poveli sa 3:2.

Dobra igra Denvera i veoma loš šut Portlanda dali su nam ubedljivu pobedu Nagetsa koji su slavili sa 124:98 za vođstvo od 3:2 u seriji. Šesti meč koji bi mogao da bude i odlučujući igra se 10. maja, domaćin će biti Portland.

Imao je Meloun priliku da skrati vreme na parketu i Nikoli Jokiću i Džamalu Mareju, ali je ponovo upravo ovaj dvojac bio najvažniji u igri Denvera.

Denver je od samog početka bio bolji, pravio je velike serije i tako povećavao prednost, Portlandu nije ni malo pomogla činjenica da su rezultatski bili bolji u četvrtoj deonici jer je do tada napravljenu razliku bilo nemoguće dostići.

Nikola Jokić je bio najefikasniji sa 25 poena, 19 skokova i šest asistencija (za 34 minuta na parketu i uz šut iz igre 10 od 18), pratio ga je Džamal Marej sa poenom manje i osam skokova. Džamal Marej meč je završio sa 18 poena, a Geri Haris dodao je 16.

Na drugoj strani Demijan Lilard dao je 22 poena, sa po 14 su ga pratili Rodni Hud i Zek Kolins, a 12 je postigao Sidžej Mekkolum.

Zanimljiv podatak kaže da tim koji povede sa 3:2 u seriji pobeđuje u 82,4 odsto slučajeva.

Statistiku meča pogledajte ovde.

Zanimljiv meč smo imali prilike da gledamo u prvih 12 minuta, a na kraju ovog perioda Denver ima šest poena prednosti. Četvrtina je prelomljena serijom Nagatsa 10:2 nakon jednog tajm auta na oko četiri minuta do kraja.

Denver predvodi Pol Milsap koji je postigao 12 poena. Nikola Jokić je odigrao skoro 11 minuta, dao je šest poena, upisao šest skokova i dve asistencije, ali je napravio i dva faula (oba nad Kanterom) pa je zbog toga i povučen na klupu pred kraj deonice. Na drugoj strani najefikasniji je Demijan Lilard sa devet poena.

Dobro je Denver otvorio drugu četvrtinu i napravio seriju 8:0, ali je uzvratio Portland sa četiri poena. Ipak, Nagetsi su uglavnom na deset poena prednosti sve do oko dva minuta pred kraj četvrtine kada se Melounov tim odlepio na +17.

Nikola Jokić je za ukupno 16 i po minuta na parketu već zabeležio dabl – dabi. Srpski centar završio je prvo poluvreme sa 10 poena, 10 skokova i tri asistencije.

Najefikasniji je u Denverz Pol Milsap sa 19 poena, Džamal Marej postigao je 11, sve u drugoj četvrtini. Portland ima raposloženog Lilarda koji je do sada ubacio 18 poena.

Sjajno igraju Jokić i Marej u tandemu. Portland ima samo 33 odsto šuta iz igre i na četiri minuta do kraja treće četvrtine Nagetsi su na +25 (85:65). Jokić na oko tri minuta do kraja deonice ima 16 poena i 18 skokova uz pet asistencija.

U poslednjih 12 minuta meča Denver će ući sa 28 poena prednosti. Meleun može da kombinuje i rotira tim, svejedno Portland nema odgovor. Nagetse predvode, kao i tokom celog meča, Milsamp sa 24 poena, Jokić sa 18 poena i 18 skokova, Marej sa 18 poena. Na drugoj strani Lilardu se kasno priključio Mekkolum koji sada ima 12 poena. Lilard je došao do 22.

Tačno osam minuta do kraja meča, 100:80, Lenard je laktom udario Jokića u glavu dok je Jokić bio u skoku. Došlo je i do manjeg koškanja između dva igrača, ali ništa ozbiljno. Lenardu je na kraju suđena namerna lična greška, a Jokić je dobio tri slobodna bacanja.

Najbolju četvrtinu Portland je odigrao kada im to ništa nije značilo, dok je Denver praktično sa drugom postavom ovaj duel priveo kraju.