SL: Zvezda bez problema sa 'Panterima'

Košarka 04. maj 201919:02 > 19:04
Izvor: Aba liga/ KK Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP Železnik rezultatom 82:65 u trećem kolu grupe A Superlige Srbije i zadržali maksimalni skor.

Izabranici Milana Tomića nisu imali težak posao protiv ‚Pantera‘, koji su se dobro držali tokom prve četvrtine, a potom su popustili sve do poslednjih deset minuta.

‚Crveno-beli‘ su vodili tokom celog susreta pred oko 2.000 navijača u dvorani „Aleksandar Nikolić“, a maksimalnu prednost su imali u drugom i trećem periodu, kada je bilo plus 23. Gosti su se potom trgli, u nekoliko navrata su prišli na jednocifrenu razliku, ali su jedino uspeli da ublaže poraz.

Najbolji u trijumfu Zvezde bio je Dušan Ristić sa 16 poena i deset skokova, Boriša Simanić je imao 15 poena, dok je Ognjen Dobrić utakmicu završio sa 11 poena. Zapažen je bio i Filip Čović sa dva poena, ali i 16 asistencija.

Na drugoj strani, Fin Dilejni je imao 18 poena, dok je Marko Jeremić upisao 15.

Zvezda na čelu grupe A ima šest bodova, dok je FMP na drugoj poziciji sa bodom manje.