Torontu produžetak, OKC bolji od Minesote, SAS od Kavsa

Košarka 08. apr 201900:17 > 00:21
Harry How/Getty Images

Košarkaši Toronta, San Antonija i Oklahome upisali su u nedelju pobede u NBA. Na gostovanju je pobedu upisao i Šarlot.

Toronto je na svom parketu nakon produžetka bio bolji od Majamija i na kraju slavio sa 117:109.

Prilično ujednačen meč igrala su dva tima i smenjivala se u vođstvu sve vreme. Toronto je na kraju, na gotovo minut pre poslednjeg zvuka sirene uz dva slobodna bacanja Lenarda došao do produžetka u kome je bio dominantan i dobio dodatni period sa 14:6.

Toronto su predvodili Norman Pauel i Paskal Siakam sa po 23 poena, a Siakam je dodao i 10 skokova. Kavai Lenard je meč završio sa 22 poena.

U Majamiju je sa 21 poenom najefikasniji bio Dvejn Vejd, a 15 je dodao Džastin Vinslou. Goran Dragić je meč završio sa devet poena, pet skokova, šest asistencija i jednom ukradenom loptom.

San Antonio je do pobede došao na gostovanju Klivlendu gde je slavio rezultatom 112:90. Kavsima je ovo neverovatni 62. poraz u sezoni.

Druga i četvrta četvrtina prelomile su rezultat, nakon potpuno izjednačene prve deonice i treće u kojoj Kavsi ako ništa drugo bar nisu dozvolili Sparsima da se dodatno odvoje. Ipak gosti su to uradili u poslednjih 12 minuta i na kraju slavili sa +22.

San Antonio je sa 18 poena i 13 skokova predvodio Lamarkus Oldridž, sa 14 je pratio Demar Derozan kome je jedna asistencija nedostajala za dabl – dabl, isti broj poena imali su i Pati Mils i Dejvis Bertans, a Brajan Forbs je meč završio sa 13 poena.

U Klivlendu su najbolji bili Brendon Najt i Kolin Sekston sa po 16 poena. Ante Žižić je dao 14 uz šest skokova i dve asistencije.

Oklahoma je u zanimljivom meču bila bolja od Timbervulvsa u Minesoti i slavila na kraju sa 132:126.

Smenjivali su se timovi u vođstvu nekoliko puta, imala je Minesota krajem treće četvrtine i +10, ali je na kraju Oklahoma slavila u šuteskom obračunu.

U Oklahomi je dominirao Rasel Vestbruk koji je zabeležio novi tripl – dabl sa 27 poena, 10 skokova i 15 asistencija. Isti broj poena imao je i Pol Džordž, a Markif Moris dodao je 14.

Na drugoj strani Karl Entoni Tauns je meč završio sa 35 poena uz sedam skokova, 24 je dao Endrju Vigins, a Dario Šarić je imao 23 poena, tri skoka i jednu asistenciju.

Pobedu je na gostovanju zabeležio i Šarlot koji je sa 104:91 savladao Dalas.

Imali su gosti pet poena prednosti nakon prve četvrtine da bi do poluvremena otišli na +18. Nakon toga je sve bilo jasno.

Šarlot je predvodio Kemba Voker sa 31 poenom, osam skokova i sedam asistencija, Frenk Kaminski je brojao do 24, a 17 je dao Džeremi Lamb.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Iš Smit, a Andre Dramond zabeležio je 15 poena uz čak 23 skoka – 14 u odbrani. Blejk Grifin je pratio sa 16 poena.