Bulsi i Memfis posle produžetka, Dragić bolji od Sparsa

Košarka 21. mar 201903:48 > 03:52
Jonathan Daniel/Getty Images

Dueli Čikaga i Vašingtona i Memfisa i Hjustona odigrani u noći između srede i četvrtka rešeni su nakon produžetaka. Pobede su na kraju slavili Čikago i Memfis. Majami je predvođen Goranom Dragićem savladao San Antonio.

Čikago je nakon produžetka na svom parketu bio bolji od Vašingtona i slavio sa 126:102.

Duel Čikaga i Vašingtona bio je prilično izjednačen sve vreme. Bulsi su bolje odigrali u prvoj, a Vizardsi u drugoj četvrtini pa je na poluvremenu bilo 60:60. Ista slika i u nastavku – treća deonica je pripala Čikagu, a četvrta gostima koji su košem Bredlija Bila na dve i po sekunde do kraja izborili produžetak.

Produžetak je pripao domaćima koji su do pobede došli predvođeni Laurijem Markanenom koji je sa 32 poena i 13 skokova zabeležio dabl – dabl. Kris Dan je pratio sa 26 poena i 13 asistencija, a imao je i šest skokova i dve ukradene lopte.

U ekipi Vašingtona najefikasniji je bio Džabari Parker sa 28 poena, dok je Bradli Bil dao poen manje uz po sedam skokova i asistencija.

Čikago sada ima skor 21 – 52, a Vašington je na 30 – 42.

Memfis je pred svojim navijačima dočekao Hjsuton i nakon produžetka stigao do pobede rezultatom 126:125.

Grizlisi su imali +13 nakon prve četvrtine, bili su na +10 na poluvremenu, i na +9 pred poslednju četvrtinu, a onda su u poslednjih 12 minuta postigli samo 18 poena i primili čak 37 i meč je otišao u produžetak koji je za Hjuston sa linije za slobodna bacanja sa tri pogotka na sekund i po do kraja izborio Džejms Harden. Parsons je uz zvuk sirene promašio šut za pobedu.

U produžetku smo gledali veliku borbu, bilo je neizvesno sve do samog kraja kada je pobedu Grizlisima doneo Valančijunas pogotkom sa linije za slobodna bacanja na 0.1 sekund do kraja.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Majk Konli sa 35 poena, pet skokova i osam asistencija. Fenomenalno ga je pratio Jonas Valančijunas koji je postigao koš za pobedu, a meč je završio sa 33 poena i 15 skokova.

Na drugoj strani, Hjustonu ništa nije značilo 57 poena Džejmsa Hardena koji je imao i sedam skokova i osam asistencija, ali i katastrofalan šut iz igre – 18 od 39, devet od 17 za tri i 12 od 12 sa linije za slobodna bacanja.

Memfis sada ima pobeda 29 i 42 poraza, a Hjuston je na 45 – 27.

Pobedu je na gostovanju San Antonuju zabeležio Majami koji je slavio sa 110:105.

Sve vreme vodio je Majami, Sparsi su imali minimalnu prednost samo u dva navrata sredinom druge četvrtine.

Majami je predvodio Goran Dragić sa 22 poena, dva skoka i isto toliko asistencija. Dion Veiters je pratio sa 18 poena.

U San Antoniju su prednjačili Pati Mils i Marko Belineli sa po 17 poena koliko je imao i Lamarkus Oldridž koji je dodao i devet skokova. Demar Derozan je meč završio sa 16 poena i 15 skokova.

Majmai je sada na 33 – 36, a Sparsi imaju skor 41 – 29.