Stotka za najavu plej-ofa: Zvezda demolirala Megu

Košarka 16. mar 201920:55 > 20:56
Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mega Bemaks na svom parketu u poslednjem, 22. kolu ligaškog dela ABA lige rezultatom 100:76.

Crveno-beli su tako na sjajan način najavili polufinale plej-ofa, koji startuje narednog vikenda, a u kojem će se sastati sa najvećim rivalom Partizanom.

Zvezda ligaški deo završava kao lider sa 21 pobedom i jednim porazom, a Mega na poziciji šest sa 10-11.

Gosti su u dvorani Aleksandar Nikolić bili u igri samo u prvoj deonici, koju su dobili sa 23:20.

Od starta drugih 10 minuta, ipak, usledila je furiozna partija domaćih. Tim Milana Tomića je prikazivao fantastičnu košarku na obe strane parketa, koja mu je donela seriju 26:4 i beg na velikih +22 (53:31).

Do poluvremena je prednost porasla i na +24, a Mega je tokom tih 10 minuta ubacila svega 10 poena.

Ispostavilo se da je duel već tad rešen. Zvezda je održavala bezbednu razdaljinu tokom treće četvrtine, Mega je u najbliže prišla na -14 (71:57), ali je usledila nova serija crveno-belih (11:1) i odlazak na 82:58.

Poslednji kvartal je praktično bio odrađivanje posla, pa je srpski šampion bez problema priveo duel kraju.

U redovima domaćih svih 12 igralo je dvocifreni broj minuta. Najefikasniji su bili Boriša Simanić i Majkl Odžo sa po 14 poena, 11 je ubacio Kej Si Rivers, a po 10 Ognjen Dobrić, Bili Beron i Stratos Perperoglu.

Kod gostiju, Nikola Mišković je ubaci 15, Edin Atić 14, a Zoran Nikolić 12.