Harden za Hjuston, Memfis i Minesota čuvaju svoje

Košarka 06. mar 201904:42 > 04:47
Harry How, Getty Images Sport

U noći između utorka i srede u NBA su pobede proslavili košarkaši Memfisa, Minesote i Hjsutona.

Memfis Grizlisi su na svom terenu savladali Portlan Treil blejzerse rezultatom 120:111.

Portland je bolje otvorio meč i nakon prve četvtine bio na +13, ali su domaći bili odlični u nastavku i do poluvremena zaostatak smanjili na samo dva poena. Tu izazovima za Memfis nije bio kraj. Gosti su bili bolji i tokom treće četvrtine, da bi ovaj meč rasplet dobio u poslednjih 12 minuta kiji su u potpunosti pripali Grizlisima koji su tek pred kraj meča poveli, ali kada im je to pošlo za rukom sačuvali su pobedu.

Memfis sada ima 26 pobeda i 40 poraza, a Portland uz 39 pobeda ima 25 poraza.

Memfis je do pobede predvodio Majk Konli sa 40 poena, sa 25 je pratio Delon Rajt.

Na drugoj strani najbolji je bio Sidžej Mekolum sa 27 poena, tri manje dao je Demijan Lilard, a 20 je ubacio Moris Harkls. Jusuf Nurkić je za pola sata imao šest poena, deset skokova i devet asistencija, ali i jednu ukradenu loptu i dve blokade.

Minesota je pred svojim navijačima sa 131:120 savladala Oklahomu u sjajnom meču u kome su domaći sve vreme imali prednost.

Minesotu je sa 41 poenom i 14 skokova predvodio Karl Entoni Tauns, Derik Rouz je dao 19 poena, Endrju Vigins poen manje, Džef Tig je imao 16 poena, 12 asistencija i pet skokova, dok je Dario Šarić za skoro 24 minuta na parketu ubacio 10 poena uz sedam skokova i dve asistencije.

Oklahimu je predvodio Rasel Vestbruk sa 38 poena i 13 skokova, a imao je i šest asistencija. Pol Džordž je pratio sa 25 poena, Stiven Adams je imao dabl – dabl sa 13 poena i 11 skokova.

Hjuston je sa 107:95 slavio na gostovanju Torontu.

Na poluvremenu je Hjuston bio na +18, ali je došlo do velikog pada u igri Raketa u trećoj četvrtini u kojoj su ubacili samo 14 poena, a Toronto je prešao u vođstvo. Ipak, gosti su bili na visini zadatka u odlučujućih 12 minuta i došli su do pobede do koje ih je uz 19 poena u poslednjoj deonici predvodio Džejms Harden.

Upravo je Harden bio najefikasniji u Hjustonu sa 35 poena, 18 je dodao Džerald Grin, a 13 Erik Gordon. Klint Kapela je imao devet poena, ali i 15 skokova, a odličan je pod košem bio i Kris Pol sa 10 skokova.

U Torontu je najefikasniji bio Kavai Lenard sa 26 poena, 17 je, uz deset skokova, dao Paskal Siakam, a dabl – dabl imao je i Serž Ibaka sa 10 poena i 15 skokova.