Fila bolja od Orlanda, Bogdanović vodio Indijanu

Košarka 06. mar 201903:34 > 03:36
Joe Robbins, Getty Images Sport

U prvim NBA mečevima odigranim u noći između utorka i srede pobede su zabeležili Filadelfija i Indijana.

Košarkaši Filadelfije slavili su na svom parketu u zanimljivom meču protiv Orlanda i do pobede došli rezultatom 114:106.

Fenomenalnu prvu četvrtinu su nam priredila dva rivala u Filadelfiji – čak 73 poena i prednost od +5 za domaćina nakon prvih 12 minuta.

I u nastavku je vođena velika borba, ali je Filadelfija sve vreme imala prednost, posebno zahvaljujući lošije odigranoj trećoj deonici gostiju.

Zanimljivu završnisu smo dobili zahvaljujući uspavanosti Filadelfije u poslednjih 12 minuta u kojima je domaćin ubacio samo 14 poena do samog finiša meča kada je Orlando uspeo da priđe na -4, ali su 76-ersi na pravi način duel priveli kraju.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džejdžej Redik sa 26 poena, sa 21 poenom i 12 skokova pratio ga je Tobajas Haris, a dabil – dabl je imao i Ben Simons sa 16 poena, 13 skokova i osam asistencija. Boban Marjanović se još uvek oporavlja od povrede.

Sa druge strane, u Orlandu je najefikasniji bio Even Furnije sa 25 poena, poen manje dao je Aron Gordon, a Nikola Vučević je zabeležio dabl – dabl sa po 12 poena i skokova.

Filadelfija sada ima skor 41 – 23 , a Orlando 30 – 36.

Indijana je kao domaćin bila bolja od Čikago Bulsa i slavila sa 105:96.

Domaćin je nakon prvih 12 minuta imao deset poena prednosti, ali Bulse to nije obeshrabrilo. Smanjili su do odlaska na poluvreme na -7 da bi nakon treće četvrtine zaostajali samo dva poena. Iako je Čikago poveo sredinom poslednje deonice (ipak samo sa poenom razlike), Pejsersi su umeli da privedu meč kraju i dođu do pobede nakon koje imaju skor 42 – 23 dok Čikago ima 18 pobeda i sada već 47 poraza.

U Indijani je najbolji bio Bojan Bogdanović koji je postigao 27 poena uz šest skokova, jednom asistencijom i dve ukradene lopte. Sa 22 poena ga je pratio Daren Kolison. Tadeus Jang je zabeležio 11 poena i 10 skokova, a dabl – dabl imao je i Majls Tarner sa 10 poena i 11 skokova, uz čak sedam blokada.

U Čikagu se istakao Zak Lavin sa 27 poena, Robin Lopez je pratio sa 20 poena i sedam skokova, a Lauri Markanen je meč završio uz dabl – dabl sa 14 poena i 13 skokova.