Kiks Orlanda u Klivlendu, Oklahoma se provukla

Košarka 04. mar 201903:23 > 03:29
Al Bello, Getty Images

Orlando Medžik je poražen od Klivlend Kavalirsa 107:93 uz odličnu partiju Nikole Vučevića, dok je Oklahoma posle preokreta savladala Memfis 99:95. Pobede su u noći između nedelje i ponedeljka slavili i Detroit i Vašington.

U prvom poluvremenu Klivlend je uglavnom vodio ali nije napravio osetniju razliku. U trećoj četvrtini Orlando je odigrao znatno bolje i čak došao do plus devet, ali tu razliku Nikola Vučević i njegovi saigrači nisu zadržali. Kavalirsi su napravili fantastičnu četvrtu četvrtinu koju su dobili 40:21, a tada je odličan bio Džordan Klarkson kao i Kevin Lav.

Nikola Vučević je odigrao fantastičan meč ubacivši 28 poena, a imao je i 13 skokova, dok je kod Klivlenda Klarkson ubacio 18.

Detroit je slavio protiv Toronta posle porodužetka 112:107. Pistonsi su bolje počeli meč i kontrolisali su rezultat u prvom poluvremenu da bi u drugom Toronto okrenuo situaciju u svoju korist. U četvrtom periodu je rezultat bio u egalu, a 25 sekundi pre kraja je O Dži Anunobi pogodio dvojku za 100:100. Pistonsi su potom izgubili loptu, a za jedan sekund Mark Gasol nije mogao da pogodi pa se išlo u produžetke. U njemu je Kajl Lauri dao sedam poena za Reptorse i na 2:22 je bilo 107:102 kada Detroit pravi seriju 10:0, a Toronto ostaje bez koša do kraja.

Blejk Grifin je imao 27 poena kod Detroita, a Lauri 35 kod Toronta.

Vašington je slavio protiv Minesote 135:121 kod kuće, a prelomna je bila treća četvrtina ove utakmice. Vizardsi su nju dobili 35:23 i vodili su 10 razlike pred poslednji periodu u kom Minesota nije uspela da se približi na manje od minus pet. Bobi Portis je imao 26 poena kod Vašingtona, a Karl Entoni Tauns 28 kod Minesote. Dario Šarić je ubacio 13 poena za Timbervulfse.

Memfis je kroz ceo meč vodio protiv Oklahome, i imao je pet poena viška na tri i po minuta do kraja. Rada su Grizlisi potpuno stali i dozvolili protivniku seriju 13:2 kojom Tanderi dobijaju meč. U tim momentima ekipu Oklahome vukli su Rasel Vestbruk i Denis Šruder. Vestbruk je meč završio sa 22 poena, a Ejveri Bredli je kod Memfisa imao 27.